Zahradní bazény expres

Máte chuť si doma na zahradě po příchodu z práce zaplavat - a to nejlépe ihned? Je tu ale problém: v kulatých nadzemních bazénech si moc nezaplavete, ty zapuštěné zase nejsou rozhodně postavené za chvíli. Řešením jsou ale oválné nadzemní zahradní bazény!
shutterstock_1170933820-1100x618.jpgCelá galerie 26 Zdroj: shutterstock.com

​Skočte do bazénu ihned!

Hledáte-li bazén, ve kterém si můžete alespoň symbolicky zaplavat a přitom nechcete podstupovat žádné stavební práce a budovat klasický zapuštěný bazén, pak máte možnost pořídit nadzemní bazén kovový, plastový a nebo z PVC.

Oválné nafukovací zahradní bazény (Tampa nebo Bestway) na adrese bazeny.it  začínají na cenách kolem 9000,-Kč, ale v při troše pátrání můžete získat akční sady zahrnují šestimetrový bazén, kartušovou filtraci, schůdky, krycí a podkladovou plachtu a ještě bazénový vysavač. Oválné zahradní bazény jsou vyrobeny z odolného trojvrstvého PVC, jehož síla je 0,6 – 0,9 mm podle velikosti bazénu; na zimu se dají bazény jednoduše uložit. Instalace bazénu je jednoduchá – postaví se na zahradě, nafoukne se horní prstenec podél okraje bazénu a pak se už jen napustí voda, bazén se sám postará o stabilitu. Kromě těchto nafukovacích bazénů mají bazeny.it. i celoplastové svařované zahradní bazényStoneAge z materiálu odolného vůči UV záření i mrazu. Nahlédněte také na lacinazahrada.cz – kde se nabízí ocelový bazén Marimex Miami v ceně 38 000, -Kč. Devítimetrový kovový bazén typu  Azzuro de Luxe od Mountfieldu (nadzemní nebo může být částečně zapuštěný) vyjde na necelých 35 000,- Kč. Hydroservis.cz prodává oválné montované ocelové bazény (značky Cherrypool a Sun Remo) od 5,5 do 9 metrů délky v cenách od 35 do 76 tisíc korun.

Velká fotogalerie – přemýšlíte o  bazénu? Inspirujte se


Zajímavost
: Víte, kolik se vejde litrů vody do bazénu o délce 5,5 metru při šíři 3,6 a hloubce 122 cm? Je to neuvěřitelných 16,5 tisíce litrů vody!
​Dvakrát měř! aneb zvolte dobře rozměry bazénu

Existují sice nafukovací oválné zahradní bazény o délce přes tři metry, protože jsou ale hluboké jen kolem půl metru, nezaplavete si v nich.

TIP:
Vybírejte bazén s hloubkou nejméně 120 cm

Plavací nadzemní bazény jsou na trhu v délkách asi od 5,5 metru do zhruba 9 metrů. Šířka k pohodlnému plavání dvou osob je přitom nezbytná alespoň 3,5 metru. Dobře posuzujte potřebnou délku bazénu! Pokud si vyhlédnete pětimetrový zahradní  bazén, zajděte nejprve do veřejného bazénu, odměřte si tam 5 metrů a posuďte, zda vám to stačí, nebo raději přidáte dva délky a něco peněz navíc. Kolik přesně? Je to různé, ale 60 cm délky (což je tak jedno tempo nebo spíše půl) činí rozdíl několika tisíc korun. Třeba mezi nafukovacími 5,5 a 6,1 metrovými bazény je rozdíl i 3,5 tisíce korun. Bazén s protiproudem může být menší a přesto si v něm kondičně zaplavete. O tom ale  zase příště.

Další detaily o zahradních bazénech také čtěte v článku Nadzemní bazény jako rychlé a dostupné řešení.

Alena Jansová

9.6.2010 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist