Zahradní houpačka může být originální

Jsou lidé, kteří sní o velké zahradní houpačce se stříškou. A dokonce si pořizují zahradu proto, aby houpačku na ní do stínu stromů a vůně květin postavili. Houpačka je pro ně synonymem té správné zahrady a lenošení na houpačce je ten správný odpočinek. Nic proti tomu. Měla by se ale dobře vybrat - aby vzhledem zapadla do zahrady, dobře se udržovala a byla co nejpohodlnější.
shutterstock_1087490177-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Na našem trhu najdete v zásadě dva druhy těchto závěsných houpaček: dřevěné a trubkové. Součástí těch druhých je vždy polstrování, dřevěné houpačky vynikají přiznaným dřevem sedadla, na který se ale samozřejmě také polstry dají připevnit. Zápor zavěšené houpačky někdy může být v tom, že menší osoby okraj sedadla tlačí zespoda do stehen; nohy si není kam opřít. Při výběru tudíž dejte dobrý pozor na přední zakončení sedáku – mělo by být měkce do oblouku, neberte ostrý okraj. Problém ale mohou vyřešit vždycky měkké polštáře či sedáky. Na adrese zahradnicentrumvrkoc.cz najdete houpačky z kovový trubek s příjemným polstrováním v mnoha dezénech.

TIP: Chcete-li něco originálního, můžete se poradit s uměleckým kovářem, který vám vyrobí zahradní houpačku tepanou, vzhledově příbuznou s vaší zahradní treláží, kovovou fontánkou, tepanou brankou nebo jinými zahradními prvky.

Na co dát ještě pozor při výběru

Zahradní houpačka je tedy převážně vypolstrovaná a také její stříšku tvoří nejčastěji textilie. A právě na kvalitu tkanin se informujte: střecha má být z materiálu odolávajícímu dešti a UV záření. Polstry také musejí odolávat paprskům, měly by být v nešpinivé úpravě, impregnované proti plísním, potu a zpuchření.

TIP: Příjemnou variantou je jiná koncepce zahradní houpačky, sestávající ze dvou protilehlých lavic. Mezi nimi je podlážka, takže o dokonalé pohodlí je postaráno;, nikomu nohy nemusejí viset ve vzduchu. Navíc nabízí příjemnou možnost konverzace s protějškem za klidného pohupování. Také pro děti je tahle houpačka vynikající a mají ji v oblibě. Houpačku s podlážkou a dvěma lavicemi nabízí deltasvratka.cz

​Inspirujte se v zahraničí

Chcete mít ale něco neokoukaného? Zahradní houpačku celou z ratanu s názvem Ocean představuje na svých stránkách společnost Alexander Rose (alexander-rose-france-com). Typ Balancelle pochází zase od firmy vlaemynck.com. Countrycustomfurnishing. nabízí dřevěné perforované houpačky ve viktoriánském stylu. Ať už ale vyberete jakoukoliv zahradní houpačku, nezapomeňte ještě na to, že musí splňovat požadavky na bezpečnost podle norem EU.

O jiných houpačkách čtěte v článku s názvem Houpací zahradní extravagance.

Alena Jansová

4.8.2010 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist