10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Zahradní inspirace, vydáno 27. 05. 2011

Moderní i romantické, mřížové dekorativní ploty a treláže jsou v zahradách stále oblíbenější. Proto jsme pro vás připravili 10 tipů, jimiž se můžete při zkrášlování vaší zahradní mříže inspirovat.

Rostlina dne

Aurakárie (Blahočet)

Aurakárie (Blahočet)

Aurakárie (Blahočet) je exotický stálezelený jehličnatý strom. Ve své domovině mohou dorůstat do výše 30 až 80 m.

Moderní mřížový plot
Pomocí moderního, různě barevného, dekorativního oplocení s mřížovým průpletem můžete efektivně rozdělit svou zahradu na jednotlivé části. V objetí stylového oplocení vypadá například velmi pěkně zahradní jídelní kout. (viz. obrázek 1.)

Kachlová mřížovina
Neobvyklá alternativa klasického dekorativního oplocení. Bohatě vám postačí, když doma najdete pár starých kachlů a pomalujete je motivy květin z vaší zahrady. Výsledný efekt je velmi jemný a nepokazí žádnou zahradu. (viz. obrázek 2.)

Kovové mřížové dekorace
Patříte k majitelům  malých zahrádek nebo snad jen zahradních teras? Pořiďte si kovové mřížové dekorace. Stačí je jen přibít ke zdi a uvidíte, že výsledný efekt je velmi něžný a přesto moderní. Pěkně vypadají například motivy květin. (viz. obrázek 3.)

Treláž pro popínavé růže
Snídejte v zahradě v přítomnosti královny všech květin. Pořiďte si zahradní treláž a nechte ji porůst růžemi. Dostanete tak přírodní nádheru, která se neokouká.

10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Zrcadlo v mříži
Toto mřížoví je velmi vhodné například do okrasných zahrad stylizovaných do podoby těch japonských. Do mřížového plotu zkrátka jen zasadíte kulaté zrcadlo. Dokonce ani nevadí, bude-li mít zrcadlo nějaký ten drobný defekt. Vždyť bude zasazeno do malého kousku vaší soukromé přírodní scenérie. Prostor se tak opticky zdvojnásobí.

10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Květináče na malé mřížce
Stačí sbít dohromady dvě dlouhé, tenké laťky a několik kratších do podlouhlé mřížky, kterou připevníte na fasádu domu. Na mřížku poté zavěste květináčky a můžete se těšit z originální zahradní dekorace.

10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Klasická oblouková treláž se neomrzí
Kouzlo obloukových treláží prorostlých růžemi či plaménkem působilo na šlechtu již ve starých francouzských okrasných zahradách. I na té vaší se bude tato krásná dekorace vyjímat.

10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Lucerničková mříž
Obdobná dekorace, jako v případě květináčů. Zavěste různě barevné, skleněné lucerničky na mříž a vyčkejte na večerní smrákání. Do lucerniček vložte čajové svíčky a kochejte se kouzelnými, barevnými světélky.

10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Mříž na zahradnické nářadí - praktická dekorace
Potřebujete snadno přístupný a přehledný systém ukládání zahradního nářadí? Pokud se jedná o drobnější kousky, můžete je zavěsit na mříž pomocí drátěných háčků. Vznikne tak roztomilá a zároveň praktická dekorace.

10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Horizontální mřížové zábradlí
V podstatě jakékoliv zábradlí u chaty či domku můžete obtěžkat truhlíky s květinami v pestrých barvách. Mezi klasické muškáty umístěte i nějakou tu popínavku pro netradiční vzhled. Bude se pnout kolem zábradlí a ve spodní části bude hýřit barvami. Prosté, ale dokonalé.

10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Text: Lucie Sýkorová
Foto: housetohome.co.uk, tonbridgefencing.co.uk


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha