10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Zahradní inspirace, vydáno 27. 05. 2011

Moderní i romantické, mřížové dekorativní ploty a treláže jsou v zahradách stále oblíbenější. Proto jsme pro vás připravili 10 tipů, jimiž se můžete při zkrášlování vaší zahradní mříže inspirovat.

Rostlina dne

Krásnoplodka

Krásnoplodka

Stálezelené nebo opadavé keře i stromky, letorosty jsou kulaté až čtyřhranné, listy pilovité, květy drobné, plody...

Moderní mřížový plot
Pomocí moderního, různě barevného, dekorativního oplocení s mřížovým průpletem můžete efektivně rozdělit svou zahradu na jednotlivé části. V objetí stylového oplocení vypadá například velmi pěkně zahradní jídelní kout. (viz. obrázek 1.)

Kachlová mřížovina
Neobvyklá alternativa klasického dekorativního oplocení. Bohatě vám postačí, když doma najdete pár starých kachlů a pomalujete je motivy květin z vaší zahrady. Výsledný efekt je velmi jemný a nepokazí žádnou zahradu. (viz. obrázek 2.)

Kovové mřížové dekorace
Patříte k majitelům  malých zahrádek nebo snad jen zahradních teras? Pořiďte si kovové mřížové dekorace. Stačí je jen přibít ke zdi a uvidíte, že výsledný efekt je velmi něžný a přesto moderní. Pěkně vypadají například motivy květin. (viz. obrázek 3.)

Treláž pro popínavé růže
Snídejte v zahradě v přítomnosti královny všech květin. Pořiďte si zahradní treláž a nechte ji porůst růžemi. Dostanete tak přírodní nádheru, která se neokouká.

10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Zrcadlo v mříži
Toto mřížoví je velmi vhodné například do okrasných zahrad stylizovaných do podoby těch japonských. Do mřížového plotu zkrátka jen zasadíte kulaté zrcadlo. Dokonce ani nevadí, bude-li mít zrcadlo nějaký ten drobný defekt. Vždyť bude zasazeno do malého kousku vaší soukromé přírodní scenérie. Prostor se tak opticky zdvojnásobí.

10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Květináče na malé mřížce
Stačí sbít dohromady dvě dlouhé, tenké laťky a několik kratších do podlouhlé mřížky, kterou připevníte na fasádu domu. Na mřížku poté zavěste květináčky a můžete se těšit z originální zahradní dekorace.

10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Klasická oblouková treláž se neomrzí
Kouzlo obloukových treláží prorostlých růžemi či plaménkem působilo na šlechtu již ve starých francouzských okrasných zahradách. I na té vaší se bude tato krásná dekorace vyjímat.

10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Lucerničková mříž
Obdobná dekorace, jako v případě květináčů. Zavěste různě barevné, skleněné lucerničky na mříž a vyčkejte na večerní smrákání. Do lucerniček vložte čajové svíčky a kochejte se kouzelnými, barevnými světélky.

10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Mříž na zahradnické nářadí - praktická dekorace
Potřebujete snadno přístupný a přehledný systém ukládání zahradního nářadí? Pokud se jedná o drobnější kousky, můžete je zavěsit na mříž pomocí drátěných háčků. Vznikne tak roztomilá a zároveň praktická dekorace.

10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Horizontální mřížové zábradlí
V podstatě jakékoliv zábradlí u chaty či domku můžete obtěžkat truhlíky s květinami v pestrých barvách. Mezi klasické muškáty umístěte i nějakou tu popínavku pro netradiční vzhled. Bude se pnout kolem zábradlí a ve spodní části bude hýřit barvami. Prosté, ale dokonalé.

10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Text: Lucie Sýkorová
Foto: housetohome.co.uk, tonbridgefencing.co.uk


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha