Dekorace na zahradu - nápady pro vás

Dekorace na zahradu - nápady pro vás

Zahradní inspirace, vydáno 12. 08. 2013

Květiny samotné jsou jedním z nejnádhernějších přírodních výtvorů. Cokoli zkrášlíme květinami, je nádherné už samo o sobě. Proměňte svou zahradu v úžasné místo k odpočinku díky dekoračním prvkům propojeným s květinovými záhony, svěží zelení trávníků anebo ozvláštněte okolí domu.

Rostlina dne

Ploštičník

Ploštičník

Ploštičníky patří mezi trvalky. Většina odrůd dosahuje výšky 1,20m až 1,8m . Co do velikosti je za rekordmana považován...

Většina zahradních dekorací obvykle velmi úzce souvisí s květinami, někdy jsou to však samostatné dekorační prvky, které dodají vašemu záhonu tu správnou náladu a jiskru. Pokud se jedná o květinové dekorace, jsou umístěny do nejrůznějších okrasných nádob anebo věcí, které nám už doma dosloužily, my jsme je vyšperkovali, opatřili novým nátěrem a květiny do nich vložili.

Zahradní svět plný kvetoucích rostlin, dřevin a okouzlujících stromů je nádherný sám o sobě, někdy se však v zahradě najdou místa, u kterých cítíme, že nevypadají úplně perfektně, a tak by jim nezaškodilo ozvláštnění v podobě pěkného dekoračního prvku. Můžeme jím zakrýt místo holé, odkvetlé anebo příliš zastíněné, kde se nedaří růst žádné rostlině.

Dekorační prvky v zahradě vyniknou nejvíce, budou -li obklopeny méně nápadnými rostlinami.  Pokud však naopak chceme odvézt pozornost od květin, které už odkvetly anebo nejsou zrovna v nejlepší kondici, můžeme dané místo povznést právě tak, že pro něj zvolíme velmi výrazný dekorační prvek.

Věřte nebo ne, zajímavé dekorace na zahradě mohou vzniknout dokonce i ze starého nepojízdného Volkswagenu, z kovové konstrukce nevyužité postele, ze starého kola, vykotlaného pařezu, vyřazených kuchyňských konviček, holandských dřeváků, gumových holínek, mlýnského kola, nenošených riflí, prasklého sudu na víno, dřevěného dětského nábytku, vyřazeného dvoukoláku a mnoha dalších předmětů, které už zdánlivě nejsou k užitku.

Pokud nevěříte, podívejte se do naší obsáhlé fotogalerie nejen u tohoto článku, ale i u těch, které se zabývají obdobnou problematikou.

A jestliže potřebujete zabavit o prázdninách děti nějakou tvořivou činností, dejte jim šanci, ať projeví svůj výtvarný talent a namalují na oblázky, které jste nasbírali při koupáni u řeky, nějaké zajímavé motivy, například jahody nebo berušky. Inspirovat se mohou stejně tak jako vy na fotkách přiložených u článku. Ti zručnější z vás se mohou například pustit do výroby mozaikových koulí anebo dřevěných hříbků.
 
Text: Zuzana Bohdalová
Foto: sndgems .com, hehouseface. com, dreamhousecammy.blogspot .com, city-data.com, viator.com, ontheroadcreations.blogspot.com, blogsavenue com, travelization.net, lavilleta.com., newhomedecor.org, etsy.com, lushome.com, edecor.com,  cassasugar.com, homeclondike.com, indulgy.net, remontyes.ru, tumblr.com, smashingtops.com, thelovelyplants.com, trendszine.com, fengshui.about.com, veritasindia.com, homecreat.com, taspo.de, hometalk.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

03. 08. 2016 Reagovat
Lucie: Obdivuji, když si někdo takto zahradu dokáže zdesignovat. Já jsem ještě našla inspiraci na http://www.homezin.cz/media/dekorace-provence-inspirace-fotogalerie ve stylu Province, kde už to není tolik o rostlinách, ale o serepetičkách, které ty zahradní zákoutí ještě více zkrášlí. Mým snem mít jednou zahradu v tomto stylu, jen pořád nevím, jak na to.
04. 09. 2014 Reagovat
ivac: Moc se mi líbí ty mozaikové koule.taky jsem se pokusila je udělat.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha