Dlouhodobé dekorace – balzamované květiny

Dlouhodobé dekorace – balzamované květiny

Zahradní inspirace, vydáno 18. 01. 2012

Patentovaný proces dehydratace a následného balzamování - ano, stále mluvíme o květinách. Bytové dekorace, které vám vydrží několik let a jsou stále jako čerstvé. Neblednou, nesesychají a nelámou se. Každému interiéru dodají nádech exkluzivity. Jsou to luxusní květiny, které nestárnou.

Rostlina dne

Fazol šarlatový

Fazol šarlatový

Fazol má až čtyři metry dlouhou, nevětvenou, hustě olistěnou lodyhu. Listy jsou dělené. Květy fazolu jsou bílé,...

Intenzivní a bohatá hra barev, kterou lze z těchto dlouhodobých dekorací vypozorovat, v nás možná probudí i touhu po exotických dálkách. Barevně rozmanitá aranžmá jsou laděna do trendových témat. Hlavním posláním těchto zvláštních dekorací je přenesení kousku přírody do interiéru.

Touto speciální metodou se dají upravovat jak listy, tak květy. Používají se rostliny vypěstované v Africe. Z nich se pak následně vytvářejí nádherné dekorace. Na tvorbě návrhů těchto dekorací se podílejí významní světoví fóristé, aranžéři a dekoratéři. 

Tyto dekorace se hodí velmi dobře jako originální dárek. Lze je zakoupit ve formě stromečku, krabiček, vázaných kytic, hrnkových květin.

Pořizovací cena balzamovaných květin je sice vyšší, ale jsou to opravdu esteticky velmi hodnotné, trvanlivé a kvalitní dekorace. Tento typ dlouhodobých dekorací lze velmi dobře využít při aranžování a designování okouzlujících obchodů pro významné zákazníky. Zvláště jsou vhodné pro využití v interiérech, kde je kladen důraz na luxus a exkluzivitu.

Balzamované květiny jsou aranžovány do různých skupin, jako jsou například: kytice na vysokých i nízkých stoncích, stromečky, misky, aranžované polokoule, kostky jehlany, koule.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: autorka


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha