Dopřejte si houpací síť, kdekoli vás napadne

Dopřejte si houpací síť, kdekoli vás napadne

Zahradní inspirace, vydáno 20. 07. 2015

Ideálním způsobem, jak na zahradě příjemně relaxovat, je uložit se do houpací sítě a trávit tak každou volnou chvíli. Jakmile se pohodlně uložíte, stačí vzít knihu do rukou, nebo počkat, až vás čtení zmůže a vy začnete snít.

Rostlina dne

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholany) jsou opadavé nebo stálezelené keře či stromy. Dorůstají výšky od 2 m do 26 m. Pro magnólie jsou...
 

Z čeho jsou sítě vyráběny

Většina je tkána z příjemného a hlavně lehkého polyesterového vlákna anebo z bavlny. Houpací síť, to nemusí být doslova jen síť, ale klasická textilie, která je ještě pohodlnější. Sítě od tradičních výrobců mají vždy uveden výrobní materiál a nosnost sítě, takže se nemusíte bát, že byste ji nevědomky přetížili. Venku na zahradě si nemusíte dělat starosti s tím, kam ji umístit, postačí vám k tomu dva větší stromy anebo strom a trám pergoly nebo přístřešku na auto. Některé provedení houpacích sítí si vyžaduje i specifickou rámovou konstrukci, která slouží jako speciální stojan. Takové stojany jsou konstruovány ze železa nebo ze dřeva. 

Co síť to nápad

Po jakých sítích se pídit, chcete-li něco originálního na svou zahradu? Případně, které se dají snadno přenést do interiéru a využívat je tak celoročně? Okouzlující provedení v provinciálním stylu vám nabídne houpací síť French hammock.

Pokud jste zatoužili po houpacím křesle, pak skvělou volbu představuje látkové křeslo s dřevěnou výztuhou a područkami Dalian značky Dimenza.

Houpací vak Bechter je opravdovou designovou lahůdkou. Jedná se spíše o látkovou obdobu sítě zavěšené na houpacím rámu z perfektně opracovaného dubového dřeva. Síť je z jemné, ale pevné bavlny.

Tak trochu síť a tak trochu lehátko představuje houpací lehátko pod polyesterovou stříškou s moskytiérou. Má robustní konstrukci, kvalitní na omak příjemnou textilii jako potah a k zavěšení lehátkové části slouží 4 řetězy. K zakoupení například v obchodech s nábytkem XXXLutz.

 

Méně obvyklé stanové sítě

Na trhu se objevily také takzvané stanové houpací sítě, které fungují jako stan zavěšený ve větvích. Pokud tedy vyrážíte na cesty a víte, že budete stanovat v hůře přístupném terénu, jsou stanové houpací sítě pro vás to pravé. Možná se v nich spíše víc pohoupete, než vyspíte, ale pár nocí se to snad dá vydržet.

Teď, když už víte, na čem a kde pohodlně odpočívat, stačí jen naplánovat letošní dovolenou, pokud možno co nejdříve!Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com, theultimatehang.com, handmadehammocks.co.uk, cdn.shopify.com, theultimatehang.com, lawsonhammock.net, brookstone.com.


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

27. 07. 2017 Reagovat
Miruška: Též jsme si nedávno koupil houpací síť od houpanička. A maximální spokojenost.
23. 09. 2016 Reagovat
Eliška Koutková: my zrovna máme z houpáníčka objednané křeslo do pokoje. Tak jsem na to zvědavá. Určitě dám vědět, jestli vyhovuje.
23. 09. 2016 Reagovat
Eliška Koutková: my zrovna máme z houpáníčka objednané křeslo do pokoje. Tak jsem na to zvědavá. Určitě dám vědět, jestli vyhovuje.
24. 06. 2016 Reagovat
Miri: Já také mohu potvrdit, že firma houpáníčko je velmi solidní. máme od nich tři houpací sítě a jsou suprozní
27. 05. 2016 Reagovat
Ivona Trou.: Taky máme sít od houpáníčka. Je to relax na léto.
19. 04. 2016 Reagovat
Míška : Objednávali jsme také z houpáníčka. Super.
27. 01. 2016 Reagovat
Andy85: Tak my máme jednoduchou sít z houpanicka. Na luxusni fakt nemáme prachy ...
29. 12. 2015 Reagovat
Eva: My si tedy koupily tuto luxusní http://www.houpanicko.cz/houpanicko-cz/eshop/5-1-Sestavy-stojan-houpaci-sit/0/5/1-Luxusni-houpaci-sit-se-stojanem. Je fakt báječná k relaci.
10. 11. 2015 Reagovat
Markéte: My máme také houpací síť. Hlavně děti ji mají rádi. My ji tedy kupovali na www.houpanicko.cz. Velká spokojenost.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha