Inspirace v zahradním designu

Inspirace v zahradním designu

Zahradní inspirace, vydáno 04. 03. 2015

Zahradní design má nespočet nejrůznějších podob a forem. Budování zahrady a její přeměny na váš exteriérový domov vytváří nejen lehký a vzdušný obývací prostor, ale při celkovém pohledu tvoří zahradní perspektivu, nabízí vizuální vzrušení. Využijte těchto prvků, již v samém počátku tvorby vašeho zahradního prostoru. Věnujte této činnosti dostatek času a energie již při samotném plánování a skvělý výsledek pak na sebe bude právem upozorňovat sám.

Rostlina dne

Muchovník

Muchovník

Muchovník je opadavá dřevina. My ho řadíme mezi opadavé keře, ve své domovině roste jako menší strom. Obvykle dorůstá...

 

Své požadavky svěřte odborníkům

Projektovou, ale i realizační část samozřejmě můžete svěřit odborníkům s letitými zkušenostmi v tomto směru. Počítejte však i s tím, že se vámi zvolené zahradní studio nebo zahradní architekt na vás obrátí s dotazem, jak byste chtěli pozemek využívat, zda máte nějaké osobité požadavky na tuto plochu a případně i na určité prvky, které by měly být do vaší zahrady zakomponovány. Zvažte proto následující možnosti. 

Vodní svět

Voda, voda všude, rybníčky, vodopády, vodotrysky a najednou vaše zahrada nabere zcela novou dynamickou energii a podobu. Nemáte-li ve vaší zahradě ještě žádný vodní prvek, rozhodně byste jej měli do své zahrady, pokud je to jen trochu možné, začlenit. I kdyby takovým vodním prvkem měla být jen vodní plocha minimálních rozměrů, vyplatí se to. Voda a zahrada patří k sobě.

Zahradní úpravy jako funkční a udržitelné umění

Umění není určeno jen do interiéru, kde lze jeho krásu obdivovat vždy a za každého počasí. Zahradní architektura, design a umění nám svou krásu odkrývá bezu ohledu na počasí a vnější vlivy prostředí, neboť výběr patřičného materiálu určený k tvorbě zahradního umění jí to plně umožňuje. Bohatá moderní krajinářská architektura využívá také v zahradním stylu například i nezvyklých materiálových kombinací: štěrku spolu s trávou i ocelí k vytvoření funkčního a udržitelného umění.

Chodníčky z oblázků

Vyložení oblázků a štěrku do betonu umožňuje mnohem větší kontrolu nad tvarem a stylem cesty. Chystáte-li se vytvořit si v zahradě oblázkovou pěšinu nebo dokonce celý chodníček, měli byste počítat nejen s jeho zalitím do betonu, ale i s velkým množstvím potřebných oblázků, jako konstrukčně dekoračního materiálu, ale také s notnou dávkou trpělivosti, kterou budete potřebovat při tvorbě takového díla. Rozhodně se však vzhledem k velkolepému výslednému efektu takové zahradní dekorace tato práce vyplatí.

Aby inspirace k tvorbě zahradního designu pro vaši zahradu byla dokonalá, nezapomeňte navštívit zajímavou fotogalerii připojenou k našemu dnešnímu článku. 

 

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: hgtv.com, indulgy.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha