Inspirujte se zahradami na Havaji

Inspirujte se zahradami na Havaji

Zahradní inspirace, vydáno 13. 10. 2010

Sedíte ve svém pohodlném zahradním křesle, ptáci zpívají, všude kolem se line úžasná vůně z bohatých květů, vy usrkáváte studený drink a v tom vám probleskne hlavou – to je ale havaj. Ano, my pro vás máme Havaj – inspirujte se krásou havajských zahrad.

Rostlina dne

Ramondie pyrenejská

Ramondie pyrenejská

Zelené listové růžice, na spodní straně obrvené. Podle kultivarů květy buďto tmavě modrofialové (Ramonda myconi) nebo...
Havajské zahrady jsou pověstné rozmanitostí druhů a barev květin a jak místní říkají, život  v takové kráse plyne pomalu. Havajané jsou lidé veselí a pozitivní a to je poznat ve všem co dělají. Zahrady, které zakládají jsou barevné, veselé a hlavně,a to je nepsané pravidlo, nesmí být statické. Vždy se v nich objevují trávy nebo jiné rostliny, které se líně pohupují do rytmu vánku.

Havaj se také pyšní jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Vzhledem k tomu, že se na ostrově  mísí jedenáct ze třinácti klimatických zón, množství květin k vidění je obrovské. Je zde zastoupena flóra i z Evropy a Asie.

Pokud byste se chtěli inspirovat krásami havajských zahrad, měli byste najít jakousi pomyslnou rovnováhu mezi nízkým trávníkem a barevnou džunglí, která ho lemuje. Džungle nemusí být tvořena pouze květinami, oblíbené jsou mnohobarevné listy a šlahouny trav, které vytváří na zahradě pohyb. Rozhodně nesmíte zapomenout na různé malé sošky, ledabyle rozmístěné po prostoru a vykukující zpod travního převisu, kameny větších velikostí se také hodí, ale opravdu jen v několika exemplářích. ​
Inspirujte se zahradami na Havaji
Z vaší soukromé, ale upravené džungle by se měla velmi elegantně tyčit ve větru také palma. Nemusíte vybírat z příliš vysokých a mohutných druhů. Jak o ni pečovat v zimních měsících jsme popsali v článku Palma na vaší zahradě po celý rok. Proto není důvod ji nezařadit do zahradního designu.

Velmi oblíbené jsou také ručně tvořené ornamenty z barevné slámy. Připomínají totiž sukně havajských tanečnic.
Inspirujte se zahradami na Havaji
Pokud již na zahradě džungli máte, ale tvořenou spíše plevelem a divokými rostlinami, nemusíte hned vše trhat a čistit. Stačí ji jen trochu upravit.Vaše „ havaj“ může vypadat přesně podle vás.

Sabrina Harisová
Foto: mauiblog.com, gardenvisit.com,

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha