Inspirujte se zahradami na Havaji

Inspirujte se zahradami na Havaji

Zahradní inspirace, vydáno 13. 10. 2010

Sedíte ve svém pohodlném zahradním křesle, ptáci zpívají, všude kolem se line úžasná vůně z bohatých květů, vy usrkáváte studený drink a v tom vám probleskne hlavou – to je ale havaj. Ano, my pro vás máme Havaj – inspirujte se krásou havajských zahrad.

Rostlina dne

Máta vodní

Máta vodní

Máta vodní je vytrvalá bylina. Kvete růžovými paličkami od července do října a je tak nejen voňavou, ale i velice...
Havajské zahrady jsou pověstné rozmanitostí druhů a barev květin a jak místní říkají, život  v takové kráse plyne pomalu. Havajané jsou lidé veselí a pozitivní a to je poznat ve všem co dělají. Zahrady, které zakládají jsou barevné, veselé a hlavně,a to je nepsané pravidlo, nesmí být statické. Vždy se v nich objevují trávy nebo jiné rostliny, které se líně pohupují do rytmu vánku.

Havaj se také pyšní jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Vzhledem k tomu, že se na ostrově  mísí jedenáct ze třinácti klimatických zón, množství květin k vidění je obrovské. Je zde zastoupena flóra i z Evropy a Asie.

Pokud byste se chtěli inspirovat krásami havajských zahrad, měli byste najít jakousi pomyslnou rovnováhu mezi nízkým trávníkem a barevnou džunglí, která ho lemuje. Džungle nemusí být tvořena pouze květinami, oblíbené jsou mnohobarevné listy a šlahouny trav, které vytváří na zahradě pohyb. Rozhodně nesmíte zapomenout na různé malé sošky, ledabyle rozmístěné po prostoru a vykukující zpod travního převisu, kameny větších velikostí se také hodí, ale opravdu jen v několika exemplářích. ​
Inspirujte se zahradami na Havaji
Z vaší soukromé, ale upravené džungle by se měla velmi elegantně tyčit ve větru také palma. Nemusíte vybírat z příliš vysokých a mohutných druhů. Jak o ni pečovat v zimních měsících jsme popsali v článku Palma na vaší zahradě po celý rok. Proto není důvod ji nezařadit do zahradního designu.

Velmi oblíbené jsou také ručně tvořené ornamenty z barevné slámy. Připomínají totiž sukně havajských tanečnic.
Inspirujte se zahradami na Havaji
Pokud již na zahradě džungli máte, ale tvořenou spíše plevelem a divokými rostlinami, nemusíte hned vše trhat a čistit. Stačí ji jen trochu upravit.Vaše „ havaj“ může vypadat přesně podle vás.

Sabrina Harisová
Foto: mauiblog.com, gardenvisit.com,

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha