Jacksonův pohádkový Neverland

Jacksonův pohádkový Neverland

Zahradní inspirace, vydáno 28. 06. 2010

Ač některá média a fanoušci Michaela Jacksona stále spekulují, zdali zpěvák zemřel či nezemřel, faktem je, že datum 25. června zůstane datem jeho oficiálního úmrtí. O Jacksonovi se toho napsalo nepočítaně, nejvíce ale o hudbě a jeho excentrismu. Znáte ale jeho kouzelnou zahradu Neverland? Pojďte na návštěvu!

Rostlina dne

Ploštičník

Ploštičník

Ploštičníky patří mezi trvalky. Většina odrůd dosahuje výšky 1,20m až 1,8m . Co do velikosti je za rekordmana považován...
Fanoušci doufali, že se z Neverlandu stane poutní místo, tak jako to bylo v případě Elvise Presleyho a Gracelandu. Bohužel se tak nestalo a to hned z několika důvodů. Michael svůj vysněný Neverland, pojmenovaný podle místa, kde žila pohádková bytost Peter Pan, zčásti prodal po tom, co skončil jeho druhý soudní proces. Těžce nesl, že policie jeho útočiště obrátila naruby a přestal tam být šťastný. Zákony státu California také neumožňují pohřbívání na pozemcích k tomu neurčených, kvůli spodním vodám pramenícím blízko povrchu.

Jacksonův pohádkový Neverland
Za doby své největší slávy byl však Neverland místem, kde bylo všechno, na co jen dětská duše pomyslela. Kromě živých lam, tygrů a šimpanzů, kteří se volně proháněli po ranči, byl hlavní atrakcí zábavní park. Kolotoče, kino, stánky na sladkosti, autodrom, pirátská loď, zoo, to je jen zlomek z toho, co ranč nabízel. Návštěvníky také provezl po celém pozemku, který měl plochu 11 km čtverečních, vyhlídkový vlak.
O celý ranč se staral početný zástup zaměstnanců. Každý z nich měl svůj speciální úkol, který vykonával k Michaelově spokojenosti. Například na osvětlení kolotočů a atrakcí denně pracovalo 12 lidí. 4 lidé pravidelně čistili jezírka, vířivky a bazén a 3 zahradníci měli k ruce 80 pomocníků, kteří se starali i o zoo.

Michael chtěl, aby vše bylo dokonalé, hravé, vzbuzující emoce a provokující fantazii. Tím se řídil celý život a my se jeho postojem můžeme inspirovat.

​Tip: Pokud se zamýšlíte nad tím, jak připravit zahradu na blížící se oslavu a chcete být originální, zkuste právě téma Neverland. Stojany na popcorny, cukrovou vatu nebo nachos seženete na corn.cz, skákací hrady na skakaci-hrad.eu, a další atrakce jako lunapark nebo autodrom si můžete zapůjčit na atrakce-lunapark.cz. Aby byla iluze Neverlandu kompletní, potřebujete zvířata. Ani to však není problém, protože velblouda najdete na velbloudi.cz a berousek.cz vám půjčí tygra, opice a jistě i slona!


Sabrina Harisová
businessweek.com, worldnow.com, daylife.com, dailymail.co.uk

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

01. 07. 2010 Reagovat
: Děkuji pisatelce článku za zajímavé povídání a za Fotografie,pokud je sama dodala,nedovedla jsem si Neverland úplně představit,jsem ráda,že jsem s vámi mohla do zahrady nahlédnout. H.H.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha