Ježek jako dekorace do zahrady  - vyrobte si ji s námi

Ježek jako dekorace do zahrady - vyrobte si ji s námi

Zahradní inspirace, vydáno 22. 07. 2013

Někdo může mít na zahradě třeba ježky živé, jiný má jako dekoraci na zahradě ježky keramické anebo ježky z plechu. Často se setkáváme s ježky lepenými, kteří mají bodliny v nejrůznějším provedení od březových větviček až po malé loupané klacíky, zkrátka v zahradách vídáme ježky často.

Rostlina dne

Barvínek menší

Barvínek menší

Jedná se o plazivou půdopokryvnou rostlinu. Dokáže se velmi rychle rozrůst. Množí se hlavně zakořeněním vegetativních...

Dnes se však zaměříme na dekoraci v podobě ježka, kterou si můžeme vyrobit sami a s minimálním úsilím, aniž bychom složitě museli shánět na jeho výrobu materiál. Snadno si tak vytvoříme z plastové lahve nápaditou dekoraci vhodnou na zahradu nebo na terasu domu či chaty. Podívejte se nejdříve na inspirativní obrázky ve fotogalerii u článku a pochopíte, že výroba takového dílka je velmi snadná a nezabere vám příliš mnoho času.

Budeme potřebovat plastovou láhev s víčkem, ostrý nůž nebo nůžky na plast, 2 černé rýsováčky na oči nebo vetší černé korálky a lepidlo a starou hnědou punčochu nebo jinou pružnou tkaninu v hnědé barvě a černý voděodolný fix.

Do lahve vyřežte ostrým nožem nebo vystřihněte nůžkami oválný otvor podélně, a to tak, že bude pouze v horní třetině, přičemž zužující se část lahve musí zůstat neporušená a vcelku. Na lahev natáhněte punčochu. V místě ježkova nosu vytvořte menší bambuli, kterou svážete a potom obarvíte černým fixem. Zbytek punčochy můžete narolovat dovnitř plastové láhve do špice. Část, která bude tvořit tělo ježka, vyplňte dole v tenčí vrstvě drobnými kamínky nebo hrubým pískem. Tato vrstva bude tvořit drenáž. Zbývající část těla ježka doplňte zeminou a horní část zarovnejte.

Pak už nastává část závěrečná - dekorační, kdy vyberete rostliny, které budou tvořit tělo ježka. Jde o to vybrat takový typ nekvetoucích nejlépe stálezelených rostlin, které nějakým způsobem budou připomínat ježkovy bodliny. Vybírat můžete mezi netřesky, například odrůda netřesk střešní nebo netřesk pavučinatý, případně jiné sukulenty nebo tlustice, lomikámeny anebo třeba i barvínek. Ti odvážnější z vás, například sběratelé kaktusů, mohou vytvořit tělo ježka z vhodných kaktusu druhu Mammillaria.

Přejeme vám hodně zdaru při výrobě této působivé zahradní dekorace. Pokud se svým dílem budete spokojeni, nic vám nebrání v tom, vytvořit pro vašeho ježka celou rodinu větších či menších příbuzných.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: homeideasmag.com, nichehome.co.uk, ebay.co.uk, rockrose.blogspot.com, uk.picclick.com, gardens2you.co.uk, news.mongabay.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

12. 10. 2015 Reagovat
gabina: Mateto. tam hnusni!

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha