Květinová velikonoční aranžmá pro vaši inspiraci

Květinová velikonoční aranžmá pro vaši inspiraci

Zahradní inspirace, vydáno 08. 04. 2014

Jarní květiny a velikonoce patří neodmyslitelně k sobě. Veselé barvy, které v období velikonočních svátků rozjasňují nejen přírodu, ale i naše příbytky jsou velmi osvěžující i pro nás samotné. Vyzdobit si jarními květinami byt, to znamená osvěžit se na duši a alespoň na chvíli nechat plavat běžné starosti všedního dne. Pojďte se tedy s námi podívat, jaká květinová velikonoční aranžmá se mohou postarat u vás doma o sváteční atmosféru.

Rostlina dne

Hortenzie

Hortenzie

Tato keříkovitá rostlina má obrovské kulovité květy mnoha barev – růžové, modré, lila, bílé, ale i světle zelené nebo...

Většinu květinových aranžmá si můžete bez velké námahy vyrobit sami. Postačí k tomu obvykle vajíčka anebo alespoň vaječné skořápky, jarní kvítky ze zahrádky anebo donesené z procházky a pár větviček z keřů, které se právě začaly zelenat. Doma má každý obvykle nějakou tu miniaturní vázičku, květináček nebo jinou nádobku vždy v zásobě.

Jestliže nemáte v plánu vajíčka zdobit, vůbec to nevadí, hodit se budou i ve zcela přirozených barvách, v béžové a bílé, což je nakonec trend poslední doby. A pokud chcete mít vajíčka přece jen nazdobená a na jejich výzdobu vám nezbývá čas, vajíčka na dekoraci můžete zakoupit.

Při velikonočním tvoření si lze k snadné dekoraci lehce dopomoci využitím jak papírových, tak hlavně textilních ubrousků. Lehounké barvičky ubrousků by měly samozřejmě odpovídat jarnímu ladění. K velikonocům patří také velké množství symbolů ze zvířecí říše, jako například slepičky, kohoutci, kuřata, zajíčci, ptáčci, housátka, kůzlata, jehňata, zkrátka všechna mláďata, co se rodí s příchodem jara. Takže ani vy na ně při tvorbě velikonočních dekorací nezapomínejte.

Velmi jednoduchou velikonoční dekoraci mohou představovat také svícínky ze skořápek. Vmáčkněte do sebe několik polovin skořápek a do nich pak vložte čajovou svíčku. Do spodní skořápky je zapotřebí vylámat opatrně otvor tak, aby svícínek pevně stál a nevyvracel se. Z březových nebo břečťanových větviček, z jejich měkkých mladých konců, sviňte několik věnečků podle počtu svícínků a svíčky ve skořápkách pak postavte do středů těchto věnečků. Velmi jednoduchá jarní dekorace je hotová. 

Přejeme vám hodně zajímavých dekoračních nápadů a šikovné ruce při jejich realizaci.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: pinterest.com, spoonful.com, topdreamer.com, bhg.com, midwesting.com, goodhousekeeping.com, welke.nl, decorpad.com, gardenista.com, zomdai.com, decoholic.com, creativebeautyhealth.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha