Květinová velikonoční aranžmá pro vaši inspiraci

Květinová velikonoční aranžmá pro vaši inspiraci

Zahradní inspirace, vydáno 08. 04. 2014

Jarní květiny a velikonoce patří neodmyslitelně k sobě. Veselé barvy, které v období velikonočních svátků rozjasňují nejen přírodu, ale i naše příbytky jsou velmi osvěžující i pro nás samotné. Vyzdobit si jarními květinami byt, to znamená osvěžit se na duši a alespoň na chvíli nechat plavat běžné starosti všedního dne. Pojďte se tedy s námi podívat, jaká květinová velikonoční aranžmá se mohou postarat u vás doma o sváteční atmosféru.

Rostlina dne

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Ginkgo biloba, jinak také Jinan dvoulaločný, je opadavý strom, který se na během podzimu barví ze zelené do žluté. Jinan...

Většinu květinových aranžmá si můžete bez velké námahy vyrobit sami. Postačí k tomu obvykle vajíčka anebo alespoň vaječné skořápky, jarní kvítky ze zahrádky anebo donesené z procházky a pár větviček z keřů, které se právě začaly zelenat. Doma má každý obvykle nějakou tu miniaturní vázičku, květináček nebo jinou nádobku vždy v zásobě.

Jestliže nemáte v plánu vajíčka zdobit, vůbec to nevadí, hodit se budou i ve zcela přirozených barvách, v béžové a bílé, což je nakonec trend poslední doby. A pokud chcete mít vajíčka přece jen nazdobená a na jejich výzdobu vám nezbývá čas, vajíčka na dekoraci můžete zakoupit.

Při velikonočním tvoření si lze k snadné dekoraci lehce dopomoci využitím jak papírových, tak hlavně textilních ubrousků. Lehounké barvičky ubrousků by měly samozřejmě odpovídat jarnímu ladění. K velikonocům patří také velké množství symbolů ze zvířecí říše, jako například slepičky, kohoutci, kuřata, zajíčci, ptáčci, housátka, kůzlata, jehňata, zkrátka všechna mláďata, co se rodí s příchodem jara. Takže ani vy na ně při tvorbě velikonočních dekorací nezapomínejte.

Velmi jednoduchou velikonoční dekoraci mohou představovat také svícínky ze skořápek. Vmáčkněte do sebe několik polovin skořápek a do nich pak vložte čajovou svíčku. Do spodní skořápky je zapotřebí vylámat opatrně otvor tak, aby svícínek pevně stál a nevyvracel se. Z březových nebo břečťanových větviček, z jejich měkkých mladých konců, sviňte několik věnečků podle počtu svícínků a svíčky ve skořápkách pak postavte do středů těchto věnečků. Velmi jednoduchá jarní dekorace je hotová. 

Přejeme vám hodně zajímavých dekoračních nápadů a šikovné ruce při jejich realizaci.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: pinterest.com, spoonful.com, topdreamer.com, bhg.com, midwesting.com, goodhousekeeping.com, welke.nl, decorpad.com, gardenista.com, zomdai.com, decoholic.com, creativebeautyhealth.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha