Květiny zdobící schody - inspirujte se

Květiny zdobící schody - inspirujte se

Zahradní inspirace, vydáno 13. 03. 2014

Ať už jsou to schody do domu nebo schody kdekoli v zahradě, je pěkné, když je vyzdobíme květinami. V zahradě je to ještě o něco snazší, můžeme použít mnohé druhy, o které nebude třeba se nijak intenzivně starat, a ony porostou takřka samy. Květiny v nádobách budou vyžadovat péče více, ale to rozhodně nevadí, za tu krásu a potěšení při pohledu na ně to jistě stojí.

Rostlina dne

Muchovník

Muchovník

Muchovník je opadavá dřevina. My ho řadíme mezi opadavé keře, ve své domovině roste jako menší strom. Obvykle dorůstá...

Máte-li jen malou verandu a k ní vedoucí jen 2, 3 schody či schůdky, i tehdy je můžete vyzdobit krásnými rostlinami. Prostor pro dekoraci bude sice malý, ale o to lépe může být využit. Takže zvolte své oblíbené rostliny a s jejich využitím vytvořte originální květinovou sestavu. V případě, že máte k dispozici větší prostor, můžete přidat nejrůznější stojany, židličky, nebo lavičku, která bude odpovídat stylu verandy a tomu přizpůsobit i květinovou dekoraci. Zajímavě vypadá kaskáda květin v konvičkách umístěná na schůdcích nad sebou. Vypadá to, jako by se květiny přelévaly díky svým květům z jedné konve do druhé.

V případě, že z vašeho domu na zahradu vedou kamenné nebo dřevěné schody, je ideálním doplňkem tohoto rustikálně vyhlížejícího prostředí takový materiál, jako jsou dřevěné soudky, kamenná koryta, staré plechové konve a konvičky, hliněné květináče.

I koberec na schodech může být zajímavou součástí výzdoby schodů. Originální způsob výzdoby je vždy vítán, a tak i v tomto případě vyzkoušejte něco nového. Květinovou výzdobu můžete doplnit ještě sestavou oblázků.  Chcete-li květinovou výzdobu mít i na dlouhém schodišti, je vhodné ji sjednotit tak, že květiny vysadíte do stejných nádob, aby celé schodiště takto vyzdobené působilo kompaktním dojmem.

A nakonec ještě něco o schodech či schodištích nevyužívaných. Pokud je to alespoň trošku možné, nechejte je zarůst. Zvolte některé druhy dobře se rozrůstajících pokryvných trvalek nebo skalniček, kterých máte na skalce dost a zaexperimentujte. Jakmile se takový kvetoucí koberec na vašich starých nepoužívaných schodech po pár letech rozroste, bude to opravdu okouzlující a nevšední dekorace.

Další inspiraci ke květinové výzdobě schodů naleznete v naší fotogalerii u článku.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: dyinetwork.com, picasawebgoogle.com, hydrangea-hill-cottage.blogspot.com,lushome.com,  cache.desktopnexus.com, countryorchardestates.com, theuncreativegirl.blogspot.com,homedit.com,  worldofstock.com, tripwow.oripadvisor.com, marketwallpapers.com, redbubble.net, pxleyes.com, panoramio.com, all-hd-wallpapers.com, gretchenrubin.com, indulgy.net, mechanicalcat.net, thechive.com, marghanita.com, momtomadre.org, chickenscrastchstudio.blogspot.com, liveinternet.ru, highsi.com, fotothing.com, cache.desktopnexus.com, mylongwalk.com, digsdigs.com,   jenfunkweber.com, deviantart.net, brunswickmainedaily.blogspot.com, oldbroadabroad.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha