Květiny zdobící schody - inspirujte se

Květiny zdobící schody - inspirujte se

Zahradní inspirace, vydáno 13. 03. 2014

Ať už jsou to schody do domu nebo schody kdekoli v zahradě, je pěkné, když je vyzdobíme květinami. V zahradě je to ještě o něco snazší, můžeme použít mnohé druhy, o které nebude třeba se nijak intenzivně starat, a ony porostou takřka samy. Květiny v nádobách budou vyžadovat péče více, ale to rozhodně nevadí, za tu krásu a potěšení při pohledu na ně to jistě stojí.

Rostlina dne

Pieris

Pieris

Pieris je vřesovištní rostlina, která dorůstá výšky okolo 2 m. Rod pieris obsahuje 7 druhů keřů. Má kopinaté, jemně...

Máte-li jen malou verandu a k ní vedoucí jen 2, 3 schody či schůdky, i tehdy je můžete vyzdobit krásnými rostlinami. Prostor pro dekoraci bude sice malý, ale o to lépe může být využit. Takže zvolte své oblíbené rostliny a s jejich využitím vytvořte originální květinovou sestavu. V případě, že máte k dispozici větší prostor, můžete přidat nejrůznější stojany, židličky, nebo lavičku, která bude odpovídat stylu verandy a tomu přizpůsobit i květinovou dekoraci. Zajímavě vypadá kaskáda květin v konvičkách umístěná na schůdcích nad sebou. Vypadá to, jako by se květiny přelévaly díky svým květům z jedné konve do druhé.

V případě, že z vašeho domu na zahradu vedou kamenné nebo dřevěné schody, je ideálním doplňkem tohoto rustikálně vyhlížejícího prostředí takový materiál, jako jsou dřevěné soudky, kamenná koryta, staré plechové konve a konvičky, hliněné květináče.

I koberec na schodech může být zajímavou součástí výzdoby schodů. Originální způsob výzdoby je vždy vítán, a tak i v tomto případě vyzkoušejte něco nového. Květinovou výzdobu můžete doplnit ještě sestavou oblázků.  Chcete-li květinovou výzdobu mít i na dlouhém schodišti, je vhodné ji sjednotit tak, že květiny vysadíte do stejných nádob, aby celé schodiště takto vyzdobené působilo kompaktním dojmem.

A nakonec ještě něco o schodech či schodištích nevyužívaných. Pokud je to alespoň trošku možné, nechejte je zarůst. Zvolte některé druhy dobře se rozrůstajících pokryvných trvalek nebo skalniček, kterých máte na skalce dost a zaexperimentujte. Jakmile se takový kvetoucí koberec na vašich starých nepoužívaných schodech po pár letech rozroste, bude to opravdu okouzlující a nevšední dekorace.

Další inspiraci ke květinové výzdobě schodů naleznete v naší fotogalerii u článku.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: dyinetwork.com, picasawebgoogle.com, hydrangea-hill-cottage.blogspot.com,lushome.com,  cache.desktopnexus.com, countryorchardestates.com, theuncreativegirl.blogspot.com,homedit.com,  worldofstock.com, tripwow.oripadvisor.com, marketwallpapers.com, redbubble.net, pxleyes.com, panoramio.com, all-hd-wallpapers.com, gretchenrubin.com, indulgy.net, mechanicalcat.net, thechive.com, marghanita.com, momtomadre.org, chickenscrastchstudio.blogspot.com, liveinternet.ru, highsi.com, fotothing.com, cache.desktopnexus.com, mylongwalk.com, digsdigs.com,   jenfunkweber.com, deviantart.net, brunswickmainedaily.blogspot.com, oldbroadabroad.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha