Lenošivé velikonoce na terase

Lenošivé velikonoce na terase

Zahradní inspirace, vydáno 24. 03. 2010

Po dlouhé zimě se nám už chce vyjít ven, na slunce a na vzduch. Velikonoční volno je k tomu skvělou příležitostí. Pokud nikam nejedete, je čas vyrazit alespoň doma na terasu.

Rostlina dne

Čemeřice

Čemeřice

Čemeřice je stálezelená trvalka, vysoká až 60 cm. Její velké, miskovité květy jsou bílé, zelené, purpurové nebo karmínově...


Protože terasa se nachází většinou na jižní straně domu, je tady už krásně teplo hned jak zasvítí slunce a paprsky se opřou do fasády. I když to třeba ještě nebude luxusní letní posezení, to vůbec nevadí, naopak. A potom – na vzduchu lépe chutná a o čerstvém chladivém jarním vzduchu to platí dvojnásob. Takže o velikonoce vzhůru na terasu a zahradu. Když zafouká, stačí se pořádně obléknout a na židle položit měkké polštáře. Nejdříve ale terasu vyzdobíme: dokoupíme květináče všech druhů a barev – a vybereme záplavu jarních květin.

Velikonoce na terase? Květiny na stůl!

Terasový stůl o velikonoce prokoukne, když do jeho středu postavíme skupinu barevných květináčů s jarními květinami. Stačí tři čtyři květináče a stejný počet různých barev tulipánů. Nebo vyberte sněhobílé květináče s dvěma odstíny něžných ocúnů, případně terakotové květináče a k tomu bílé velkokvěté petrklíče.

Velikonoce na terase? Barevná záplava kolem stolu!

Možná vám už kolem terasy vyrašily polštáře ocúnů, trsy bledulí a něžné sněženky. Jestli ale ne – můžeme tomu napomoci a terasu a její okolí doslova zasypat květy v nádobách.Ven na terasu se hodí především praktické nerozbitné květináče. Například ty z pozinkovaného plechu, které můžeme koupit bez barevné úpravy, anebo ve svěžích jarních barvách - zelené a žluté, případně se prodávají také s decentními vzory tón v tónu.Designově vynikající samozavlažovací květináče nové generace z vysoce kvalitního plastu vzhled terasy povýší a zasadíme-li podle barvy a tvaru tu správnou rostlinu, o výsledný efekt bude postaráno. Vybrat můžeme \"jarní\" barvy těchto květináčů od žluté přes oranžovou po zelenkavou – anebo vsadit na klasiku v bílé nebo přírodní barvě.


A konečně na terasu patří keramika, terakota. Tady lze vybírat z nepřeberné nabídky květináčů, koryt, džberů, truhlíků, amfor a váz.

Lenošivé Velikonoce na terase

Z hliněných květináčů, které máme doma, můžeme ale také sami vyrobit originální kousky podle vlastního vkusu – stačí na ně třeba jen namalovat široké bílé pruhy. Nebo zkuste zelené žluté a oranžové vlnovky, kroužky, elipsy, puntíky...Vytvoříte tak soubor velikonočních květináčů, do kterých dejte třeba osení.

Co všechno zasadíme

Lenošivé Velikonoce na terase

Do květináčů, koryt, truhlíků zasadíme jarní květiny – tulipány, hyacinty, ocúny nebo petrklíče a také vyšší bílé a žluté narcisy. Krásnou šťavnatou zelení rozzáří své okolí vzrostlé osení anebo drobné hrnkové druhy bambusu. A jestli nic nestihneme koupit, nevadí, zapojíme fantazii a improvizujeme. Do květináčů lze naaranžovat suché květiny nebo okrasné trávy či čerstvé vrbové proutky; anebo do nich můžeme jednoduše vložit čerstvé řezané květiny, jako třeba obrovský pugét žlutých tulipánů. A můžeme začít trávit velikonoce na terase v záplavě voňavých květin.Další inspirace nejen pro velikonoce na terase ve článku TIP na velikonoční dekorace

Alena Jansová
Foto: Lechuza, archiv autorky


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha