Lenošivé velikonoce na terase

Lenošivé velikonoce na terase

Zahradní inspirace, vydáno 24. 03. 2010

Po dlouhé zimě se nám už chce vyjít ven, na slunce a na vzduch. Velikonoční volno je k tomu skvělou příležitostí. Pokud nikam nejedete, je čas vyrazit alespoň doma na terasu.

Rostlina dne

Divizna velkovětá

Divizna velkovětá

Dorůstá běžně přes metr výšky a někdy dosáhne až 2,5 metru. Je dvouletá. Nejdříve se vždy v prvním roce objeví podlouhle...


Protože terasa se nachází většinou na jižní straně domu, je tady už krásně teplo hned jak zasvítí slunce a paprsky se opřou do fasády. I když to třeba ještě nebude luxusní letní posezení, to vůbec nevadí, naopak. A potom – na vzduchu lépe chutná a o čerstvém chladivém jarním vzduchu to platí dvojnásob. Takže o velikonoce vzhůru na terasu a zahradu. Když zafouká, stačí se pořádně obléknout a na židle položit měkké polštáře. Nejdříve ale terasu vyzdobíme: dokoupíme květináče všech druhů a barev – a vybereme záplavu jarních květin.

Velikonoce na terase? Květiny na stůl!

Terasový stůl o velikonoce prokoukne, když do jeho středu postavíme skupinu barevných květináčů s jarními květinami. Stačí tři čtyři květináče a stejný počet různých barev tulipánů. Nebo vyberte sněhobílé květináče s dvěma odstíny něžných ocúnů, případně terakotové květináče a k tomu bílé velkokvěté petrklíče.

Velikonoce na terase? Barevná záplava kolem stolu!

Možná vám už kolem terasy vyrašily polštáře ocúnů, trsy bledulí a něžné sněženky. Jestli ale ne – můžeme tomu napomoci a terasu a její okolí doslova zasypat květy v nádobách.Ven na terasu se hodí především praktické nerozbitné květináče. Například ty z pozinkovaného plechu, které můžeme koupit bez barevné úpravy, anebo ve svěžích jarních barvách - zelené a žluté, případně se prodávají také s decentními vzory tón v tónu.Designově vynikající samozavlažovací květináče nové generace z vysoce kvalitního plastu vzhled terasy povýší a zasadíme-li podle barvy a tvaru tu správnou rostlinu, o výsledný efekt bude postaráno. Vybrat můžeme \"jarní\" barvy těchto květináčů od žluté přes oranžovou po zelenkavou – anebo vsadit na klasiku v bílé nebo přírodní barvě.


A konečně na terasu patří keramika, terakota. Tady lze vybírat z nepřeberné nabídky květináčů, koryt, džberů, truhlíků, amfor a váz.

Lenošivé Velikonoce na terase

Z hliněných květináčů, které máme doma, můžeme ale také sami vyrobit originální kousky podle vlastního vkusu – stačí na ně třeba jen namalovat široké bílé pruhy. Nebo zkuste zelené žluté a oranžové vlnovky, kroužky, elipsy, puntíky...Vytvoříte tak soubor velikonočních květináčů, do kterých dejte třeba osení.

Co všechno zasadíme

Lenošivé Velikonoce na terase

Do květináčů, koryt, truhlíků zasadíme jarní květiny – tulipány, hyacinty, ocúny nebo petrklíče a také vyšší bílé a žluté narcisy. Krásnou šťavnatou zelení rozzáří své okolí vzrostlé osení anebo drobné hrnkové druhy bambusu. A jestli nic nestihneme koupit, nevadí, zapojíme fantazii a improvizujeme. Do květináčů lze naaranžovat suché květiny nebo okrasné trávy či čerstvé vrbové proutky; anebo do nich můžeme jednoduše vložit čerstvé řezané květiny, jako třeba obrovský pugét žlutých tulipánů. A můžeme začít trávit velikonoce na terase v záplavě voňavých květin.Další inspirace nejen pro velikonoce na terase ve článku TIP na velikonoční dekorace

Alena Jansová
Foto: Lechuza, archiv autorky


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha