Longwood Gardens ve vánočním ladění

Longwood Gardens ve vánočním ladění

Zahradní inspirace, vydáno 20. 12. 2012

Některé slavné zahraniční botanické zahrady a parky se oblékají v období vánoc do slavnostního šatu. Je to hezká tradice, se kterou se v našich zeměpisných šířkách nesetkáváme. Výzdoba Longwoodských zahrad je doslova fascinující. Rozzářené vánoční stromy, květiny tradičních vánočních barev, všude světla a světýlka, zkrátka neopakovatelná atmosféra vánoc, která zde na každého návštěvníka dýchne je opravdu úchvatná.

Rostlina dne

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Ginkgo biloba, jinak také Jinan dvoulaločný, je opadavý strom, který se na během podzimu barví ze zelené do žluté. Jinan...

Longwood Gardens patří k jedněm z největších zahrad v USA. Návštěvníky zde vítají v průběhu celého roku. Ti zde vždy najdou něco nového, poutavého. Celková plocha zahrad zabírá území 4,2 km2 a nachází se ve státě Florida. Celou plochu tvoří 20 venkovních a stejný počet vnitřních zahrad, ve kterých je možné spatřit na 11 tisíc druhů stromů, keřů a dalších rostlin.

Zde je vždy co obdivovat, čemu se učit a čím se nechat unést. Své expozice tu mají pěstitelské špičky různých zahradnických oblastí. Na návštěvu je dobré se vždy předem připravit, zjistit si například dle informací na internetu, které rostliny právě kvetou a podle toho si návštěvu naplánovat.

V bohaté nabídce Longwoodu v různých sezónních obdobích lze spatřit fascinující výjimečnost orchidejí, jarní nádheru kvetoucích cibulovin, navštívit může Longwood v podzimních barvách nebo v období festivalu fontán. K vrcholům však každoročně patří vánoční ladění výstavních zahradních prostor, které lze zhlédnout pravidelně vždy v prosinci až do 6. ledna roku následujícího. Vstupenky jsou k zakoupení i předem prostřednictvím internetu.


Květiny, které jsou zde ve vánočním období k vidění, jsou amaryllisy, begonie, kaly, vřesy a vřesovce, orchideje, poinsettie, růže, cesmíny, lilie, narcisy, coleusy, euphorbie, bramboříky. Ve velkém množství aranžované květinové plochy vytvářejí doslova celé koberce jakoby utkané z živých rostlin. Uvnitř i ve venkovních prostorách září na tisíce světel a světýlek umístěných na stromech, keřích a vánočních stromcích. Návštěvníci se nechávají okouzlit keři a stromy tvarovanými do nejrůznějších ornamentů a tvarů zvířat. 

Rodinná vánoční procházka v těchto fascinujícím způsobem vyzdobených prostorách jistě zůstane navždy nezapomenutelným zážitkem pro každého z návštěvníků Longwoodských zahrad.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: homesickdesigns.com, blog.behnkes.com, blog.behnkes.com, philadelphia.about.com, topix.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha