Mezinárodní den žen se bez kytičky neobejde

Mezinárodní den žen se bez kytičky neobejde

Zahradní inspirace, vydáno 06. 03. 2015

Mezinárodní den žen se slaví více či méně po celém světě. U nás se stal malinko opomíjeným svátkem. Bylo by ale škoda, když už je příležitost k obdarování, ji nevyužít. Ženy květiny milují a takový pěkný květinový dárek pro ně může mít velký význam.

Rostlina dne

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Ginkgo biloba, jinak také Jinan dvoulaločný, je opadavý strom, který se na během podzimu barví ze zelené do žluté. Jinan...

Vzhledem k tomu, že MDŽ připadá na březen, první jarní měsíc, měly by být i kytičky při této příležitosti věnované svěží, jarní a jásavé. Na jaře často pociťujeme únavu a taková kytička pro obdarovanou ženu může znamenat doslova příval nové jarní energie, která je vždy tolik potřebná. Povzbudivě působí i samotná vůně květin. A u těch jarních to platí obzvlášť. Jiskřivá barevnost a neodolatelná vůně svěžích jarních květů dodá bleskově energii a možná i zrychlí tlukot srdce.

Okouzlující květiny mohou být aranžovány těmi nejrůznějšími způsoby, dokulata, na vysoko anebo do tvaru srdce. Obdarovanou ženu potěší jistě nejvíce její oblíbené květiny, které zároveň vyjadřují to, že darující oblíbenou květinovou volbu ženy zná a chce jí udělat opravdovou radost. Neméně však potěší i kytička jarních fialek, nebo sněženek. Případně kombinovaná kytka z tulipánů a narcisů. Jaro je plné svěžích barev a toho je třeba v takovémto okamžiku využít. 

Je mnoho způsobů, jak ženám udělat radost, a pokud si troufnete třeba i na pečení dortu, můžete zkusit tentokrát bílý dort nazdobený jedlými květinami. Patří k nim například fialky, lichořeřišnice nebo chryzantémy. S jarem bude zcela určitě nejvíc ladit ten bílý dort zdobený fialkami.

Na jaře jsou k dostání v květinářstvích také hyacinty, ranunkulusy, tulipány, krokusy a modřence. Nemusíte vybírat tedy jen z řezaných květin, ale můžete zakoupit naaranžovanou ošatku plnou svěžích jarních cibulovin. Vypadá nádherně a potěší zvlášť milovnice zahrádek, které si cibulky odkvetlých květin poté vysadí do zahrádky.

Chybu samozřejmě neuděláte ani s růží, královnou květin, která se jako dárek hodí pro každou příležitost. Doma před uložením do vázy s čistou vodou je třeba její stonek ještě seříznout, aby mohla lépe sát vodu.

Až budete vybírat kytičku pro ženu svého srdce, manželku, matku, či přítelkyni, zapřemýšlejte nad tím, jak ji upravit, nechejte pracovat svou fantazii, zkuste vybrat květinovou směs anebo zvláštní přízdobu k jednodruhové kytici. Zkušená floristka či květinářka vám jistě poradí, zda se květiny k sobě hodí a kytici vám podle vašeho přání ráda uváže. 

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: pintererst.com, prettysedaynacar.tumblr.com, thelilbee.com, rammealvor.blogspot.com, clausdalby.dk, everycakeoubake.blogspot.com, bhg.com, francoiseweeks.com, mocoloco.com, juliska.com, etsy.com, floretta.exblog.jp, stylempretty.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha