Moderní květinové dekorace do bytu

Moderní květinové dekorace do bytu

Zahradní inspirace, vydáno 06. 04. 2012

Každý z nás často přemýšlí, jak a čím si vyzdobit byt. Pro tuto příležitost se nabízejí nejrůznější kytice, kytky aranžmá a květinové dekorace. Na trhu je dnes bohatá škála možností pro nákup již hotových dekorací. Někdo je raději přímo na míru svému interiéru vyrobí sám. Ať už zvolíte kteroukoli z těchto možností, nabízíme vám několik rad a typů, jak by mohly takové moderní bytové dekorace vypadat.

Rostlina dne

Pařížská kopretina

Pařížská kopretina

Květy Pařížské kopretiny jsou obvykle bílé, žluté nebo růžové a na rostlinách objevují od června do září. Typické jsou...

Do svých prací můžete vhodně zakomponovat vypěstované květy letniček, větve s typickými plody nebo řezané květiny zakoupené v některém z vašich oblíbených květinářství.  Pro některé dekorace se bude hodit spíše skromná květina, která podtrhne krásu a jemnost. V některých interiérech se bude spíše vyjímat honosná rostlina typická spíše pro exotické krajiny. 

Při výběru rostlinného materiálu bychom měli dbát na jeho čerstvost a vybrat k němu vhodné doplňky, které budou ladit i s interiérem, pro který je dekorace vytvářena.  Jakmile si zakoupené rostliny přineseme domů, je třeba je očisti, růže odtrnit, gerbery nadrátovat a u všech rostlin zakrátit nebo alespoň znovu seříznout stonky. Nezapomeneme květiny co nejdříve umístit opět do vhodné nádoby s vodou.


 
Pro dekorace v bytě je možné zvolit i pokojové tzv. hrnkové rostliny, které pak už jen umisťujeme například do proutěných nebo slámových košíků, ošatek, obalů.  V tomto případě je vhodné, poradit se při nákupu rostliny o tom, jakou teplotu běžně snáší a jak moc vláhy potřebuje.

Kouzelně vypadá aranžovaná parožnatka v lýkovém kruhovém koši, doplněná o pruty a větve ve stejném odstínu béžové barvy koše a s koulí ze stejného materiálu. Parožnatka má raději vzdušnou vlhkost než vydatnou zálivku, takže se nemusíme obávat, že si koše při časté zálivce poškodíme.

Světlý pokoj nebo místnost uvítají kopretinové stromky, které jsou pěstovány na vysokém kmínku a přes zimu nemohou zůstat venku, neboť jim škodí mráz.

Netradiční aranžmá ve skle vyplněné březovým proutím, kokosovým vláknem, barvenou lufou doplňují a oživují kolopejky , jejichž květy tvoří bohaté zvonečkové závěsy. Tato kolopejka miluje přímé slunce, mírnou zálivku v době květu a slabou po zbytek roku. Ale na rozdíl od ostatních druhů má ráda v teplém pokoji vyšší vzdušnou vlhkost.


 
Stále je potřeba se něčemu učit- něčemu novému! Proč by to nemohly být zrovna dekorace a jejich příprava? Snad zde naleznete dostatek nápadů a inspirací, které vás osloví. Sami si můžete zvolit to, co je vám nejbližší a čím upoutáte vaše návštěvy.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: Zuzana Bohdalová


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha