Na návštěvě ve floristických obchodech nejen v Evropě

Na návštěvě ve floristických obchodech nejen v Evropě

Zahradní inspirace, vydáno 04. 06. 2014

Stejně tak okouzlující jako krásné rozkvetlé zahrady během zahradní sezóny mohou být i floristické obchody, na jejichž vzhledu si jejich majitelé dávají obzvláště záležet. Zásobují je neustále čerstvými květinami, připravují z nich okouzlující aranžmá a ty vystavují jak uvnitř svých luxusních obchodů anebo stylových krámků, ale často i před nimi na chodnících, aby upoutali náležitou pozornost u kolemjdoucích a nalákali je dovnitř k nákupům a prohlídce.

Rostlina dne

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholany) jsou opadavé nebo stálezelené keře či stromy. Dorůstají výšky od 2 m do 26 m. Pro magnólie jsou...

Každý z obchodů a obchůdků je pojat v jiném stylu, každý je zaměřen na trochu jiný sortiment, ale všechny mají něco společného, jedná se o to přinášet radost nejen těm, kteří z této prodejny obdrží některé z aranžmá třeba jako dárek, ale také i těm, kteří sem zavítají spíše náhodou – turistům, kteří sem přicházejí, aby spatřili onu krásu květin přímo na vlastní oči.

Některá květinářství se specializují například na prodej a květinovou tvorbu pouze z bíle kvetoucích květin, jako je tomu například ve floristickém obchodě v Harrogate, v samotném srdci Yorkshiru. Další nádhernou přehlídku květin, vazeb a poutavých aranží předvádí majitelka květinového studia Michelle Stewart ve svém království květin v Portchesteru, což je asi 10 km severozápadně od Portsmouthu v Anglii.

Vkusně upravený interiér, velká šíře květinového sortimentu, vždy čerstvé květiny, krásné květinové úpravy, usměvavá obsluha a pestrá nabídka i v dalším sortimentu, který s květinami bezprostředně souvisí, to jsou společní jmenovatelé takovýchto stylových obchodů s atmosférou, kterou jim všem vdechuje láska k oboru, láska k floristice a květinám vůbec. Každá návštěva takového květinového studia je pak pohlazením na duši i oku, návštěva, na kterou není možné nikdy zapomenout.
 
Text: Zuzana Bohdalová
Foto: pinterest.com,absoluteflowersandhome.com,  bloemdecor.com, wherewomencreate. com, filipapereira.com, flowerona.com, urbangardensweb.com, oprah.com, uk.lizearle.com, wishwishwish.net,  apartmenttherapy.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha