Nafukovací zahradní vířivka – můžete ji mít

Nafukovací zahradní vířivka – můžete ji mít

Zahradní inspirace, vydáno 25. 08. 2010

Horká bublající voda, sklenka dobrého vína, noc plná hvězd nad hlavou, to je idylka pozdního letního večera. Jak si ji užít? Pořiďte si zahradní vířivku – nafukovací.

Rostlina dne

Ploštičník

Ploštičník

Ploštičníky patří mezi trvalky. Většina odrůd dosahuje výšky 1,20m až 1,8m . Co do velikosti je za rekordmana považován...
Jistě namítnete, že běžná vířivka zabírá na zahradě místo, stejně jako bazén a obírá vás celé léto o drahocenný prostor. Nafukovací zahradní vířivka má však obrovskou výhodu. Můžete ji vytáhnout, jen když se vám bude chtít a zase vyfouknout a schovat, když budete pořádat garden party.
Nafukovací vířivka se vyrábí z materiálů, které se používají při výrobě raftů.  Je pevný, odolný a vydrží zátěž až 1300 kilogramů. Vnější plášť je tvořen vzduchovými komorami  a mikrotryskami, které zaručí váš příjemný zážitek.
Když si vířivku přinesete domů, během deseti minut ji můžete mít připravenu k nafouknutí a následně napuštění vodou. Pokud ji budete používat občas a vždy ji po použití sklidíte, pak nepotřebujete žádnou chemii, která by udržovala vodu čistou po mnoho dní. Plánujete-li si ji nechat na zahradě delší čas, je doporučeno použít speciální  chemickou směs do bazénů.

Nafukovací zahradní vířivka – můžete ji mít
Většina nafukovacích vířivek se prodává i s ohřevnou jednotkou. Doporučuje se horkou vodu napustit a pak udržovat teplotu zapnutím ohřevu. Pokud vířivku napustíte studenou vodou, máte před sebou dlouhé čekání, protože se ohřeje přibližně o  jeden stupeň za hodinu. Doporučená teplota vody je 40 stupňů Celsia. Nafukovací vířivky se vyrábějí pro  2, 4 až 6 osob a pokud udržujete přijatelnou teplotu vody jsou vhodné i pro děti.

Nafukovací vířivka je určitě příjemný doplněk vaší zahrady. Je to luxus, který je dostupný a který si zasloužíte. Vzhledem k tomu, že se s ní dá lehko manipulovat, není důležité, jak velkou zahradu máte.

Sabrina Harisová
Foto: ukoutdoortoys.co.uk, picclick.com, ifitshipitshere.blogspot.com

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

02. 10. 2018 Reagovat
marta: sestavení trvá opravdu pár minut, ale horší je bazen vyfouknout.To se ná zatím nepovedlo.
09. 01. 2017 Reagovat
Vlastík: Nikde jsem v článku nenašel informace o přípravách na mobilní vířívku. I když je článek starší, tak to doplním vlastní zkušenost :) I když se jedná o menší nafukovací vířivku pro 2 osoby (http://www.prima-naradi.cz/virivka-mobilni-belatrix-mountine-120-1-95-cm) tak je potřeba dobře rozmyslet, kam ji umístíte. Jako nejlepší místo jsme nakonec vybrali terasu, kde jsou položené kachličky. Ty nejsou zrovna nejlepší v tepelnosti. I kdyžž je vířivka dobře odizolovaná, tak jsem vyrobil velmi jednoduchou "základní desku" z polystyrénu (stačí 4 cm, ale může být i víc) a dřevených fošen. Taky se to dalo udělat z europalet, ale ty jsem neměl k dispozici. Každopádně si dejte pozor na to, aby podklad byl hladký, bez hřebíčků nebo jakýchkoliv ostrých hran, které mohou vířivku propichnout. Jestli nad koupí váháte, tak to za ty peníze stojí :) Vlastík
26. 07. 2013 Reagovat
Dominik Hladký: Je sice hezké, že to tu ukazujete ale cenu jsem raději nenapíšete. Příliš drahé, že ano?

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha