Národní park Kenilworth a vodní zahrady ve Washingtonu

Národní park Kenilworth a vodní zahrady ve Washingtonu

Zahradní inspirace, vydáno 16. 12. 2014

Kdysi se po těchto místech, jako po širých pláních proháněl jen vítr a déšť, půda se plnila jeho vodou, a tak se zde postupně vytvářely mokřady. Oficiálně je vznik této přírodní oblasti datován rokem 1926, kdy aktem Kongresu přispívajícím k ochraně lesů a kvality vody ve Washingtonu a jeho okolí, bylo vyhlášeno toto místo za Národní park. Od té doby jsou vodní zahrady a park Kenilworth místem, které ukazuje přírodu takovou, jaká ve skutečnosti je a jak by měla být i nadále zachována.

Rostlina dne

Šeřík

Šeřík

Dnes se ve světě pěstuje až kolem 800 kultivarů. Patří mezi ně jak odrůdy plnokvěté, tak ty s jednoduchými květy. Vůni...

 

Pořádání zábavných akcí pro celé rodiny

V tomto parku se koná každoročně mnoho nejrůznějších akcí, při kterých si zábavu, ale i poučení užijí jak dospělí, tak i děti. Například 19. 7. 2014 se zde konal Festival lotosů a leknínů. Rodiny s dětmi zde mohly prožít zdarma pořádaný zábavný den plný nejrůznějších aktivit. Milovníkům lotosových a leknínových květů se zde v této době naskýtá neuvěřitelná podívaná na obrovské množství vodních rostlin v plném květu. Pro ty, kdo rádi tvoří, zde byly k dispozici zahradnické dílny a těm, kteří mají rádi tanec, organizátoři festivalu nabídli taneční vystoupení asijských a afrických kultur. Návštěvníci zde mohli zapojit své ruce do rukodělné činnosti, nebo si naopak nechat namalovat obličej, případně vypít si čaj z lotosu.

Junior Ranger programy pro děti

Park nabízí také Junior Ranger programy, kde se děti mohou přiučit lecjakým činnostem souvisejícím s přírodou, baví se skládáním obrázků zvířat a puzzlí, hrají si na lov ryb anebo se učí různé znalosti o jednotlivých vodních plochách v Národním parku Kenilworth.

Pro milovníky ptactva

Pro milovníky ptactva, zvláště toho vodního, jsou tu pořádány každoročně výpravy parkem za ptactvem, neboť tyto zahrady a přilehlé vodní plochy jsou domovem mnoha druhů ptáků. S průvodcem parku je možné obejít cesty kolem rybníků, ale dostanete se i mimo běžně cesty turistů anebo zdoláte zalesněné říční stezky a přitom se snažíte nevyplašit ptáky, které chcete pozorovat. V návštěvnickém centru jsou vždy vystavena data a časy, kdy se tyto prohlídky konají.

Procházky přírodními mokřady

Dalšími akcemi, které jsou pořádány správou parku, jsou takzvané procházky přírodou, kdy návštěvníci mohou obdivovat mokřady a jejich obyvatele, dozví se důležité informace o tom, proč je třeba vše živé chránit, naučí se poznávat živočišné a rostlinné druhy, se kterými se běžně nepotkávají a poučení naleznou i v oblasti ekologie a ochrany přírody obecně.

Pokud se na zajímavou objevnou cestu touto oblastí nevydáte osobně, navštivte alespoň naši fotogalerii u článku, která vám obrazově přiblíží krásný kus tohoto světa, kde se díky vyhlášení mimořádně půvabné oblasti za Národní park daří zachovávat veškeré přírodní bohatství, které jinde bohužel příliš rychle z naší planety mizí.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: nps.gov, publiclandsday.org, washingtonadvisor.net, nationalparks.org, living-in-washingtondc.com, tclf.org, npca.org, blog.dnevnik.hr


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha