Osobitá zahrada – inspirace pro vás

Osobitá zahrada – inspirace pro vás

Zahradní inspirace, vydáno 11. 07. 2013

I když je pravda, že trávíme více času za počítačem než zahradě, my této zdánlivé nevýhody využíváme a přinášíme vám výběr těch nejzajímavějších zahradních doplňků, které se nám líbí. Naši fotogalerii budete milovat.

Rostlina dne

Muchovník

Muchovník

Muchovník je opadavá dřevina. My ho řadíme mezi opadavé keře, ve své domovině roste jako menší strom. Obvykle dorůstá...

Čím oddělíte svou zahradu od ostatních ve vašem okolí? Možná namítnete, že plot je logická alternativa. To ano. Ale čím jí vytvoříte jedinečnou tvář? Tím, že do ní dáte kus sebe. Teď ale nemyslíme nekonečné hodiny, které věnujete její péči.

Zahrada je vlastně rozšíření obytné plochy. Proto k její výzdobě můžete takto přistupovat. Pokud máte doma, na půdě nebo ve sklepě věci, které nepoužíváte, ale je vám příliš líto je vyhodit, osázejte je a  vystavte si je na zahradu. Na našich fotografiích uvidíte, že se starý cedník, rozbitá židle nebo oblíbená konvička na čaj může stát krásným a jedinečným květináčem.

Nezapomínejte také na sošky, které jste možná dostali k minulým Vánocům. Není nic jednoduššího než je vložit do středu velkého kulatého květináče a okolo dát buď mech nebo trávy. Pak přidejte starý osázený džber, pekáček nebo vanu a máte rustikální zahradu jedna báseň. Nebojte se experimentovat, protože zahradu netvoří jen rostliny, ale i zdánlivé maličkosti, které dotvářejí její tvář a propůjčují jí neopakovatelnou atmosféru.

Co by to ale bylo za atmosféru, bez originálního  zahradního osvětlení? Lampičky si můžete vyrobit z použitých sklenic na okurky nebo si můžete koupit malé lucerničky.

Pokud máte na zahradě zajímavý květináč, nebo jiný doplněk, který nikdo nemá, určitě nám jeho fotografii pošlete do redakce. Napíšeme o vás.


Sabrina Harisová
Foto: homedit.com, thegardeningblog.co.za, activerain.com, apartmenttherapy.com , community.birdsandblooms.com, gardenornamentsdirect.com,lushome.com , absorbant.rssing.com , houzz.com, enzieshahmiri.com, themicrogardener.com, dollarstorecrafts.com, kootation.com, budgetwisehome.com, eco-artware-notes.com, diynetwork.com,garden-fountains.com, deborahsilver.com, housevira.com, www.pouted.com , clippings.com, kmart.com, blog.interflora.co.uk, pambaboma.com, designshuffle.com, shantyinsanity.blogspot.com, .outdoortheme.com, gumtree.com
Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha