Pohádkové zahrady pro inspiraci

Pohádkové zahrady pro inspiraci

Zahradní inspirace, vydáno 08. 01. 2015

Květiny jsou jistě jedním z nejnádhernějších výtvorů, které příroda stvořila, a zahrady jsou zase nejkrásnějšími výtvory člověka. Samostatné květiny a rostliny ani jejich jednotlivé druhy však ještě samy o sobě netvoří zahradu. Zahradu vytvářejí až po té, co jim dá člověk formu, efektně je uspořádá a své zahradě určí rozměr.

Rostlina dne

Hrachor vonný

Hrachor vonný

Hrachor vonný je jednoletá bylina s listy zakončenými úponkou. Květy jsou velké bílé, růžové a červenavé až fialové.

Netroufáme si vybírat ty nejkrásnější a nejpůsobivější květy. Pro každého člověka je to otázka jeho osobního vkusu, oblíbenosti a také notné dávky fantazie, pokud si dovedete představit, jak daná rostlina bude vyznívat v zahradě jako součást celku. Svět kvetoucích rostlin je obrovský a mnohotvárný. Jediný správný výběr té nejkrásnější květiny není možný. A stejně tak ani výběr té nejkrásnější zahrady není přinejmenším nikterak jednoduchý. 

Dnes vám chceme představit alespoň zlomek z těch nejúchvatnějších, doslova pohádkových zahrad. Zahrad, z nichž každá svou osobitostí, jiným ztvárněním a využitím odlišných druhů rostlin využívá to nejlepší z nich. Zahrad, ze kterých dýchá zvláštní atmosféra namíchaná z přísad pohody, klidu, krásy a upravenosti. Atmosféra, do které bychom se nejraději okamžitě pohroužili i my sami, abychom ji mohli nasát plnými doušky.

Ale nejen klasické zahrady, ale také předzahrádky, balkony, terasy a třeba i miniaturní atria nebo zahrádky za domem je třeba spravovat a opečovávat s láskou, pěkně upravovat a pravidelně se o ně starat, aby byly pastvou pro naše oči i oblíbeným směrem pohledu kolemjdoucích, kteří z nich nebudou moci ani oka spustit a budou žasnout nad jejich nádherou.

Pokud i vy máte v plánu vytvořit si takovou okouzlující zahradu, která bude pastvou pro oči, útěchou na duchu a balzámem pro odpočinek těla, přinášíme vám 50 návrhů, jak taková zahrada může vypadat. Nechejte se tedy unést do světa pohádek, pohádek o zahrádkách, které se vašim přičiněním mohou stát realitou.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: garden-inspirations.co.uk, homeimprovementpages.com.au, apartmenttherapy.com, incitegardening.com, naturalgreencs.co.uk, greayer.com, sicklesmarket.com, designarthouse.com, thebressinghamgardens.com, freebestwallpapers.info, jigsaw-puzzle-club.co.uk, karenharveycox.blogspot.com, mylifeatmidlife.blogspot.com, bhuto.com, lunar.thegamez.net, gardeningmags.net-genie.co.uk, gardenhistorymatters.com, inspirationforhome.blogspot.com, subtropical-gardening.blogspot.com, mosteleganthomes.com, gerberadesigns.co.uk, gentlegardens.com, blissknits13.blogspot.com, thegardenerseden.com, decosee.com, alkemie.blogspot.com, indulgy.net, mediaty.com, arthousedecoration.com, decorb.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha