Pohádkové zahrady pro inspiraci

Pohádkové zahrady pro inspiraci

Zahradní inspirace, vydáno 08. 01. 2015

Květiny jsou jistě jedním z nejnádhernějších výtvorů, které příroda stvořila, a zahrady jsou zase nejkrásnějšími výtvory člověka. Samostatné květiny a rostliny ani jejich jednotlivé druhy však ještě samy o sobě netvoří zahradu. Zahradu vytvářejí až po té, co jim dá člověk formu, efektně je uspořádá a své zahradě určí rozměr.

Rostlina dne

Aurakárie (Blahočet)

Aurakárie (Blahočet)

Aurakárie (Blahočet) je exotický stálezelený jehličnatý strom. Ve své domovině mohou dorůstat do výše 30 až 80 m.

Netroufáme si vybírat ty nejkrásnější a nejpůsobivější květy. Pro každého člověka je to otázka jeho osobního vkusu, oblíbenosti a také notné dávky fantazie, pokud si dovedete představit, jak daná rostlina bude vyznívat v zahradě jako součást celku. Svět kvetoucích rostlin je obrovský a mnohotvárný. Jediný správný výběr té nejkrásnější květiny není možný. A stejně tak ani výběr té nejkrásnější zahrady není přinejmenším nikterak jednoduchý. 

Dnes vám chceme představit alespoň zlomek z těch nejúchvatnějších, doslova pohádkových zahrad. Zahrad, z nichž každá svou osobitostí, jiným ztvárněním a využitím odlišných druhů rostlin využívá to nejlepší z nich. Zahrad, ze kterých dýchá zvláštní atmosféra namíchaná z přísad pohody, klidu, krásy a upravenosti. Atmosféra, do které bychom se nejraději okamžitě pohroužili i my sami, abychom ji mohli nasát plnými doušky.

Ale nejen klasické zahrady, ale také předzahrádky, balkony, terasy a třeba i miniaturní atria nebo zahrádky za domem je třeba spravovat a opečovávat s láskou, pěkně upravovat a pravidelně se o ně starat, aby byly pastvou pro naše oči i oblíbeným směrem pohledu kolemjdoucích, kteří z nich nebudou moci ani oka spustit a budou žasnout nad jejich nádherou.

Pokud i vy máte v plánu vytvořit si takovou okouzlující zahradu, která bude pastvou pro oči, útěchou na duchu a balzámem pro odpočinek těla, přinášíme vám 50 návrhů, jak taková zahrada může vypadat. Nechejte se tedy unést do světa pohádek, pohádek o zahrádkách, které se vašim přičiněním mohou stát realitou.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: garden-inspirations.co.uk, homeimprovementpages.com.au, apartmenttherapy.com, incitegardening.com, naturalgreencs.co.uk, greayer.com, sicklesmarket.com, designarthouse.com, thebressinghamgardens.com, freebestwallpapers.info, jigsaw-puzzle-club.co.uk, karenharveycox.blogspot.com, mylifeatmidlife.blogspot.com, bhuto.com, lunar.thegamez.net, gardeningmags.net-genie.co.uk, gardenhistorymatters.com, inspirationforhome.blogspot.com, subtropical-gardening.blogspot.com, mosteleganthomes.com, gerberadesigns.co.uk, gentlegardens.com, blissknits13.blogspot.com, thegardenerseden.com, decosee.com, alkemie.blogspot.com, indulgy.net, mediaty.com, arthousedecoration.com, decorb.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha