Svatební obřad na vaší zahradě

Svatební obřad na vaší zahradě

Zahradní inspirace, vydáno 02. 08. 2010

Máte krásnou zahradu a chcete se s ní pochlubit? Uspořádejte na ní svatbu pro vás nebo vaše známé. V pohodlí vaše domova prožijete nejkrásnější den v životě a ještě se zbavíte stresu z přejíždění z obřadu na hostinu. Máme pro vás inspiraci, jak si vytvořit kouzelné místo, kde se přáteli podělíte o vaše štěstí.

Rostlina dne

Rozrazil

Rozrazil

Jsou to rostliny rozšířené převážně v Holarktidě, kde v mnoha druzích rostou v mírném a subtropickém podnebném pásu a v...
Proč byste se měli tísnit na úřadě anebo pospíchat s obřadem na zámečku, protože za vámi už čeká další svatba? Je to váš den. Nechte své přátele, ať přijedou za vámi. Domácí svatební obřad již nemusí být k vidění jen v romantických filmech, můžete si ho uspořádat i vy a ještě se přitom blýsknout stylově upravenou zahradou.
​Správné místo
Výběr správného místa je opravdu stěžejní. Vzhledem k tomu, že se nevěsta musí do svatebního altánku dostat bez úhony, je důležité počítat s přístupovou cestou. Svatebčané většinou sedí pod altánkem, proto berte v úvahu i to, že by i oni měli mít dobrý přístup k místu. Jistě by nebylo vhodné, aby přeskakovali jezírko, či záhony růží.
​Svatební altánek
Svatební altánek, tedy místo, kde proběhne svatební obřad, je možné koupit hotový, nebo si ho nechat na zakázku vyrobit. Doporučuje se se stříškou, protože ač si jistě budete přát slunný den, může se stát, že počasí trochu zazlobí. Nejste-li příznivci svatebních altánků, můžete si objednat slavobránu, ozdobný oblouk, který se zkrášlí květinami a dekorační látkou.
​Tip: Oddávající musí mít příslušné pověření z matriky, jinak by byl obřad neplatný. Knězi se většinou dává finanční dar pro farnost.

Svatební obřad na vaší zahradě
​Výzdoba
Kromě svatební tabule si můžete vyzdobit i celou zahradu. Objednáte- li si floristu, máte o starost méně. Chcete-li si výzdobu dělat sami, zakomponujte do ní ty nejzajímavější keře a  stromy v zahradě. Velmi oblíbené jsou čerstvé květy zapíchané v zelených keřích, kombinace čerstvých a umělých květin nebo květinové koule visící ze stromů. Nejvhodnější dekorační látkou je organza. Je k dostání v nádherných barvách, s leskem i bez, s barevnými nitkami, a také jako stužka. Mašlemi z organzy ve stejné barvě jako jsou květiny, nebo kontrastní, můžete ozdobit stromy, keře, zahradní sezení, svatební altánek nebo slavobránu.

Zahradní hostina
Nejefektnější a zároveň nejvděčnější je hostina formou bufetu. Stoly s teplým a studeným jídlem či sladkostmi rozestavte po zahradě tak, aby se hosté mohli procházet po celé zahradě, a aby chůzí rovnoměrně zatížili trávník.
Pokud otálíte s dokončovacími pracemi na vaší zahradě, uspořádání svatebního obřadu je možná tou správnou motivací. Penězi, které byste investovali do pronájmu obřadní síně, si můžete vyšperkovat zahradu a vytvořit z ní místo, kam rádi pozvete své přátele.

Sabrina Harisová
Foto:tpiworldwide.com, mjdecorations.com, weddingsonthemove.com, godsbestgift.com, kilburnie.com

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha