Tropická zahrada – prodlužte si dovolenou

Tropická zahrada – prodlužte si dovolenou

Zahradní inspirace, vydáno 24. 09. 2010

Vrátili jste se z dovolené a přemýšlíte, jak si trochu té uvolněné nálady uchovat? Ve vaší nové tropické zahradě budete mít pocit, že si ještě stále užíváte dny sladkého volna.

Rostlina dne

Katalpa

Katalpa

Jako soliter v zahradě je katalpa až úchvatně krásná. Roste relativně pomalu, takže se nemusíte bát, že vám brzy zastíní...

Možná si pomyslíte, že v našich klimatických podmínkách se nedá věrná iluze tropické zahrady vykouzlit, ale opak je pravdou. Výhodou takové zahrady je i to, že nepotřebuje mnoho prostoru. Tropická zahrada v sobě snoubí divokost džungle, žár slunce a čas, který líně plyne. Pokud se vám podaří toto vše zakomponovat do zahradního designu, vytvoříte si místo, kde si opravdu odpočinete.

Klíčem ke zřízení pravé tropické zahrady je výběr stromů a palem. Díky jednomu z našich předchozích článků už víte, že je možné mít palmy na zahradě po celou zimu, takže vám už nic nebrání v jejich pořízení. U tropické zahrady neplatí „méně je více“, je to právě naopak. Tropická zahrada musí splňovat iluzi džungle, takže tam, kde není možné nic zasadit do země, rozmístěte nádoby s keři a květinami. Jediné místo, které by mělo mít kousek prostoru, je okolí zahradního sezení a cesta k němu. ​

Tropická zahrada – prodlužte si dovolenou
Zahradní sezení vybírejte z ratanu nebo bambusu. Lépe zapadne do designu tropické zahrady, protože je vyráběno z přírodních materiálů.

Máte-li zahradu větších rozměrů, můžete té tropické věnovat pouze její menší část. Ohraničit ji lze keři nebo bambusem.

Ač palmy a keře hrají všemi odstíny zelené a ta je lékaři doporučována, jako lék na unavené oči, nezapomeňte do zahrady zakomponovat i barevné květy, které by ji měly oživit a ledabyle vykukovat z trsů okrasných trav.  

Iluzi tropů můžete ještě více zdůraznit zahradními svíčkami v kokosových skořápkách, nevyloupanými exotickými ořechy poházenými po zemi a okolo palem nebo několika vyřezávanými dřevěnými soškami a mísami.

Tropickou oázu klidu si můžete vytvořit i na vaší zahradě a pak už jen zbývá příjemně relaxovat.

Sabrina Harisová
Foto : tropicalhomeimprovementideas.com, seanwolfington.net, landscapedesign.co.nz, archinspire.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha