Tropická zahrada – prodlužte si dovolenou

Tropická zahrada – prodlužte si dovolenou

Zahradní inspirace, vydáno 24. 09. 2010

Vrátili jste se z dovolené a přemýšlíte, jak si trochu té uvolněné nálady uchovat? Ve vaší nové tropické zahradě budete mít pocit, že si ještě stále užíváte dny sladkého volna.

Rostlina dne

Máta vodní

Máta vodní

Máta vodní je vytrvalá bylina. Kvete růžovými paličkami od července do října a je tak nejen voňavou, ale i velice...

Možná si pomyslíte, že v našich klimatických podmínkách se nedá věrná iluze tropické zahrady vykouzlit, ale opak je pravdou. Výhodou takové zahrady je i to, že nepotřebuje mnoho prostoru. Tropická zahrada v sobě snoubí divokost džungle, žár slunce a čas, který líně plyne. Pokud se vám podaří toto vše zakomponovat do zahradního designu, vytvoříte si místo, kde si opravdu odpočinete.

Klíčem ke zřízení pravé tropické zahrady je výběr stromů a palem. Díky jednomu z našich předchozích článků už víte, že je možné mít palmy na zahradě po celou zimu, takže vám už nic nebrání v jejich pořízení. U tropické zahrady neplatí „méně je více“, je to právě naopak. Tropická zahrada musí splňovat iluzi džungle, takže tam, kde není možné nic zasadit do země, rozmístěte nádoby s keři a květinami. Jediné místo, které by mělo mít kousek prostoru, je okolí zahradního sezení a cesta k němu. ​

Tropická zahrada – prodlužte si dovolenou
Zahradní sezení vybírejte z ratanu nebo bambusu. Lépe zapadne do designu tropické zahrady, protože je vyráběno z přírodních materiálů.

Máte-li zahradu větších rozměrů, můžete té tropické věnovat pouze její menší část. Ohraničit ji lze keři nebo bambusem.

Ač palmy a keře hrají všemi odstíny zelené a ta je lékaři doporučována, jako lék na unavené oči, nezapomeňte do zahrady zakomponovat i barevné květy, které by ji měly oživit a ledabyle vykukovat z trsů okrasných trav.  

Iluzi tropů můžete ještě více zdůraznit zahradními svíčkami v kokosových skořápkách, nevyloupanými exotickými ořechy poházenými po zemi a okolo palem nebo několika vyřezávanými dřevěnými soškami a mísami.

Tropickou oázu klidu si můžete vytvořit i na vaší zahradě a pak už jen zbývá příjemně relaxovat.

Sabrina Harisová
Foto : tropicalhomeimprovementideas.com, seanwolfington.net, landscapedesign.co.nz, archinspire.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha