Vodní stěna dodá okolí domu minimalistický vzhled

Vodní stěna dodá okolí domu minimalistický vzhled

Zahradní inspirace, vydáno 26. 08. 2013

Voda v zahradě, ať už v jakékoli podobě je vždycky velkým přínosem. Díky ní nestrádáme ani my lidé, ani rostliny nebo živočichové žijící v naší bezprostřední blízkosti. Možností, jak umístit vodní prvek do zahrady nebo okolí domu je mnoho, většinou tradičních, dnes jsme se však zaměřili na prvek velmi dynamický, trendový a efektní, jedná se o vodní stěny.

Rostlina dne

Třezalka

Třezalka

Existuje na 400 druhů této rostliny. Některé jsou opadavé nebo stálezelené keře. Mohou být vysoké od 15 cm až do výšky...

Vodní stěna je další z možností, jak přinést vodu do vaší zahrady. Kromě jezírek, fontánek, bazénů, vířivek nebo pouhých malých vodních zahrádek v nádobách je to další způsob, jak mít možnost naslouchat uklidňujícímu zvuku padající vody ve svém okolí.
 
Zahradní fontánky jsou již takovou tradicí, ale vodní zeď dodá vaší zahradě anebo bezprostřednímu okolí vašeho domu zajímavý minimalistický vzhled. Vaší vodní zdi však můžete dodat i zcela přírodní vzhled a to tak, že ji zbudujete z velkých kamenů.

Ale pokud se poohlížíte po modernějším prvku, vyberte instalace se světly a vodními tryskami. Doslova fantasticky vypadá vodní zeď, jejíž základ tvoří zrcadlové pláty, které vyvolávají dojem, že vody je zde mnohem více, než je tomu ve skutečnosti.

Stylově působí i zařazení kusu vodní stěny přímo do bazénu. Pořídíte-li si menší vodní stěnu na terasu přímo k venkovnímu posezení, jistě se tam budete cítit skvěle i v parných letních dnech. Budete mít pocit, že máte malý vodopád přímo za svými zády. Vodní stěna dokáže zajistit stálou vlhkost vzduchu ve svém okolí, takže letní vedra v její blízkosti pro vás budou výrazně snesitelnější.

Více nápadů, jak takovou vodní stěnu vytvořit, aby byla opravdovou okrasou okolního prostředí, vám přinášíme ve fotogalerii tohoto článku.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha