Vychytávky do zahrádky

Vychytávky do zahrádky

Zahradní inspirace, vydáno 17. 05. 2013

Není pochyb o tom, že si stále více z nás takzvaně ulítává na designových věcičkách a vylepšeních pro naše domovy. Dalo se čekat, že se designová udělátka a dekorace přesunou i do našich zahrad.

Rostlina dne

Máta vodní

Máta vodní

Máta vodní je vytrvalá bylina. Kvete růžovými paličkami od července do října a je tak nejen voňavou, ale i velice...

Možná, že se mnozí z vás obávají přemrštěných cen designových doplňků do zahrady, ale hned v úvodu vás můžeme uklidnit, že jsme pro vás vybrali tipy, které vaši peněženku nikterak závažně nepotrápí.

Tak třeba pro milovníky psů máme skvělý nápad, jak svému živému čtyřnohému miláčkovi pořídit na zahradu pár voňavých kamarádů. Chce to jen trochu zručnosti a pletivový drát. V každém lepším květinářství by měli být schopni vám z obyčejného pletiva vytvarovat konstrukci do jakékoliv podoby. Pejsek by pro ně neměl být sebemenší problém. Pak už to jen chce mít košík květinek patřičné barvy a trochu trpělivosti a pejsci jsou na světě. No nevypadají krásně? (viz. obrázek 17)

Máte kůlnu plnou údajného starého harampádí? Pokud tam najdete také několik lopat bez násady a k tomu třeba ještě nějaké ty vidle nebo hrábě, není nic snazšího než tyto věci trochu oprášit a udělat z nich něco užitečného. Třeba zahradní nábytek. Vzhledem k použitým materiálům to asi bude chtít kvalitní měkký sedák ale ten pocit že na sebe můžete být hrdí, když dokážete vyrobit takové věci ze starého zahradního harampádí, ten za to stojí.(viz. obrázek 14)


Podobně můžete vykouzlit zahradní zázraky také například ze zbytku kovového plátu. Pakliže jeho kraje svaříte k sobě a zavěsíte na terasu, nebo například za trámy altánu, můžete se tak stát hrdým konstruktérem zahradních houpaček. Nezapomeňte ale zabrousit a zahladit ostré okraje. 

Úklid prospěje každé zahradě. Vzpomínáte jak vám maminky kdysi spílaly, že naházet věci na hromadu nic nevyřeší? Tak teď to rozhodně neplatí. Staré gumáky a dlouho nepoužívaná komoda se snadno mohou „naházené na hromadě“ stát překrásným dekoračním truhlíkem plným krásných květin z něhož navíc dýchá melancholická patina.(viz. obrázek 10)

Dalším super tipem do každé zahrady je šikovný trik s trávníkem, který pomocí drátěných kostek, jimiž pokladete pláty trávníku či mechu, můžete vytvořit jakousi 3D šachovnici, která rozhodně udělá dojem nejen na sousedy.(viz. obrázek 1)

Podobnou zelenou nádheru si můžete také zařídit snadno pomocí stálezelené stěny, složené ze starých květináčů všeho druhu. A plody své šikovnosti je nejlépe pozorovat z nějakého neobvyklého zahradního posezení. Ideální jsou dřevěné nebo ratanové kokony, které mohou být i závěsné. Pokud ale nedisponujete dostatečně velkou zahradou a jste rádi, že máte alespoň malou kůlničku, kam uklidit harampádí a zahradní vybavení, pamatujte, že ani tento prostor by neměl být opomenut. Pakliže jej nápaditě natřete barvou, můžete svým důvtipem před sousedy i tak zazářit.

Lucie Sýkorová

foto: static.dezeen.com, finalarchitecture.com, 1.bp.blogspot.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha