Výzdoba verandy nebo terasy v podzimním duchu - inspirace pro vás

Výzdoba verandy nebo terasy v podzimním duchu - inspirace pro vás

Zahradní inspirace, vydáno 23. 10. 2014

Podzim je v plném proudu a my tak můžeme cítit jeho dech na každém kroku. Je tedy nejvyšší čas zamyslet se nad podzimními dekoracemi pro váš domov a jeho nejbližší okolí včetně zahrady. Zcela jistě využijte dýně, tykve a jinou zeleninu. Při jejich vzájemných kombinacích můžete využívat své vlastní nápady, ale rovněž se inspirovat v naší bohaté fotogalerii u dnešního článku.

Rostlina dne

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholany) jsou opadavé nebo stálezelené keře či stromy. Dorůstají výšky od 2 m do 26 m. Pro magnólie jsou...

Roztomile působí například velké průhledné vázy vystlané podzimním listím, barevné nádobí, polštáře a plédy. To vše vám pomůže vyzdobit vaši terasu nebo verandu v podzimním stylu a také vás zahřát v tomto chladném období roku. Vytvořte například několik jednoduchých věnců, rámečků nebo svícnů, nazdobte jimi vstupní dveře anebo je rozložte v rohu na terase, uvidíte, že i jednoduchá dekorace maximálně splní svůj účel.

Výzdoba s květinovým základem

Na květinách kvetoucích na podzim jsou doslova fascinující jejich barvy. Setkáváme se s tak širokou paletou od žluté přes oranžovou, růžovou, vínovou, fialovou až po hnědou, lahodících oku tak, že se dají i skvělým způsobem kombinovat. Každý si však může vybrat mezi svými oblíbenými druhy i barvami a tomu uzpůsobit sladění celé venkovní dekorace.

Výzdoba s dýňovým základem

Dýně, tykve a jiná zelenina se mohou stát velmi zajímavou dekorací například doplněné nejrůznějšími květinami, umístěné v rustikálních košících, naskládané do venkovních lamp a lampiček nebo jen tak volně položené na schodech u vchodu do domu. Menší tykvičky, klidně i umělé můžete použít i na dekorování věnců, které zavěsíte na vstupní dveře. Větší dýně můžete naskládat do dřevěných beden vystlaných netkanou textilií nebo režným plátnem.

Výzdoba pomocí luceren

Lucerny jako symbol světla přineseného do pochmurných podzimních dnů k takovýmto dekoracím také neodmyslitelně patří. Pokuste se jich letos shromáždit co nejvíce a udělejte z nich takové malé zátiší s lucernami. Zvlášť efektně budou vypadat u vchodu do domu, kde budou vítat vaše hosty, a kde je navíc můžete kontrolovat, zda hoří a případně v nich častěji vyměňovat svíčky. Nemusí být však jen dekorací samy o sobě, ty větší můžete vyplnit padaným listím nejroztodivnějších barev a přidat do nich několik menších tykví. Vetší tykve postavte k nim a celou výzdobu stačí dokončit květináčem s listopadkami (chryzantémami).

Pokud se rozhodnete vyrobit si takovou podzimní dekoraci na balkon, verandu, terasu nebo stůl v zahradě sami, určitě ušetříte spoustu peněz za jejich nákup a navíc vás taková výzdoba bude dvojnásob těšit. V naší fotogalerii najdete spoustu skvělých nápadů, jak využít květiny, dýně, listí, lucerny a další materiály a věci pro výzdobu vaší terasy nebo patia. Užívejte si a nechte se inspirovat!

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

05. 04. 2017 Reagovat
Soňa654: Pěkný článek, zrovna hledám tipy, jak vyzdobit naši novou terasu. Docela jsem se při jejím stavění inspirovali tímto článkem - http://dhome.cz/zahrada-idealni-misto-pro-relaxaci/. Co vysvitlo sluníčko, trávíme tu veškerý volný čas. :)

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha