Zábava napořád - zahradní minigolf

Zábava napořád - zahradní minigolf

Zahradní inspirace, vydáno 11. 05. 2010

Minigolf na zahradě je skvělá a nakažlivá zábava. Stává se pravidelně, že začnou hrát děti - a za chvíli neodolají ani dospělí. Nebo někdo začne jen tak trénovat a zanedlouho je z toho velký zahradní minigolfový match. Pokud nemáte v zahradě místo na regulérní minigolfové hřiště, což je náročnější stavebně i finančně, existuje i rychlé řešení - přenosné hřiště.

Rostlina dne

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Ginkgo biloba, jinak také Jinan dvoulaločný, je opadavý strom, který se na během podzimu barví ze zelené do žluté. Jinan...
Pro nejmenší jsou tu jednoduché plastové skládačky, u kterých se z několika segmentů dá sestavit různě dlouhé minigolfové hřiště. Stojí něco kolem 1700 korun a nabízejí ho například miminka-deti.cz  nebo utricertiku.cz . Tento minigolf postavíme dětem na dlažbu, pískovou plochu nebo trávník. Pro děti větší a dospělé už hledejte mezi výrobky označené jako mobilní, případně přenosné minigolfové hřiště.

Kde bude minigolf stát

Na přenosné hřiště si předem připravíme vhodné místo a upravíme terén. Na pět metrů dlouhou dráhu, která je v nabídce českých obchodů, musíme mít prostor 7 metrů dlouhý a nejméně 2,5 metru široký. Bude se nám tak kolem dráhy dobře pohybovat; můžeme ale stoupat i na ní, je pochozí. V malé zahradě je místo na minigolf víceméně dáno, máme-li ale prostoru více, vybírejte prostor příjemný, klidný a částečně zastíněný. Na přenosnou dráhu, která je ve dvou kusech, z nichž každý váží kolem 40 kg, musíme připravit pevný terén. Postačí ideálně rovná betonová plocha, hezčí je dlažba, zámková nebo vymývaná. Efektní je pak i velký dřevěný rošt. Potom už se přiveze dráha, dlouhá 5 metrů a široká něco přes půl metru. Je rozložená, dva 2,5metrové díly jednoduše propojíme.

Zábava napořád - zahradní minigolf

TIP: dráha nemusí v zimě zahálet, pokud na ni najdete příslušně rovnou a velkou plochu, můžete hrát minigolf celoročně. Třeba v garáži nebo doma v prostorné hale.
Kde a co nakoupit

Takovou zahradní přenosnou minigolfovou dráhu najdete například na minigolfshop.cz . V ceně je i jedna hůl a dva míčky. Nebo ji prodává také eshopbobr.cz, kde mají zajímavé doplňky - kuželky nebo kuličky na dráhu, což zase dětem rozšíří možnosti využití dráhy. Obchody prodávají i hole, míčky, příslušenství ai dětské minigolfové hole. Na základní dráhu na konci s důlkem v kruhu o průměru 1,2 metru přikoupíme zároveň doplňky, které dráhu udělají pokaždé jinou - a tak vlastně dosáhneme toho, že budeme mít doma na zahradě celé minigolfové hřiště. V nabídce mají obchody různé kovové nebo různobarevné plastové loopingy, jamky, šneky, tunely a nejrůznější překážky. Sada základních překážek je k mání v případě zakoupení s dráhou za výhodnou cenu. Zbytek můžeme přikupovat i postupně.

Další možné hřiště je už mnohem náročnější: je to minigolf z jednoho kusu, samonosná betonová dráha. Protože to už je ale jiná kapitola, vrátíme se k tématu betonových zahradních minigolfových hřišť jindy.

O dalších možnostech sportování na zahradě si přečtěte v článku Zahrada a různé druhy sportu.

Alena Jansová
Foto: eshop bobr, homerowen, steptwo.cz, whycharlestovnwv, miniaturegolf

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha