Zahrada plná bambusu

Zahrada plná bambusu

Zahradní inspirace, vydáno 01. 07. 2010

Rozhodnete-li se založit orientální zahradu, můžete zde mít unikátní ukázku všestranného využití jedné rostliny - bambusu: od sazenice v květináči, přes vzrostlý bambus nebo i kus bambusového háje, až po zahradní nábytek a dekorace. Podívejme se, jaká je nabídka bambusových předmětů, které mohou přispět k orientální atmosféře vaší zahrady.

Rostlina dne

Lískovníček

Lískovníček

Kvete v předjaří. Corylopsis spicata dorůstá i přes 1 m, kvete zvláště bohatě a má jemné drobné výhonky. V dubnu rozkvétá...
Ve vaší zahradě, inspirující se zahradou japonskou, má své pevné místo bambus a to v mnoha podobách: dokonale se sem hodí bambusový nábytek i spousta dekorací - květináče, kádě, zástěny a paravány, zvonkohry, fontánky. Ale to nemusí být všechno - z bambusu se staví i ploty a branky a pak celé zahradní stavby: altánky, pergoly, můstky přes potok. Takový altánek, branku i pergolu najdete na adrese rosteto.cz. 

Přírodní nábytek z bambusu

Vkusný zahradní nábytek z bambusu prodává chinawall.cz. Zahradní lavice vyjdou na 1750 korun. Lavice až pro 3 osoby mají příčný výplet opěradla, je voděodolná, lakovaná a napuštěná proti plísním a parazitům. Také stůl ve stejné ceně je pevný a stabilní. Bambusový nábytek se jen setře vodou a pak se použije běžné leštidlo. Neobvyklým solitérem v nabídce je pak zahradní houpačka, napodobující zahradní houpací síť. Má koš z bambusového výpletu, který je opět opatřen nátěry proti hmyzu a vlhkosti.

Venkovní bambusová podlaha

Za pozornost stojí venkovní bambusová podlaha - vyjde těsně pod 2000 korun za metr čtvereční. Vyrábí se tak, že se rozdrcený bambus slepí pryskyřičným pojivem a slisuje do palubek. Tím získá na ještě větší pevnosti a odolnosti proti otěru, ale například i proti ohni. Svou tvrdostí se drcená bambusová podlaha například vyrovná ořechovému dřevo, zatímco přírodní nedrcený bambus předčí dřevo dubové. Podlaha je vhodná do altánků, na terasu, k bazénu a další místa zahrady - třeba  jako podlahové plato, na němž bude stát zahradní nábytek nebo houpačka. V nabídce tyto podlahy mají jezirka.info.
Zahrada plná bambusu
​Drobnosti do zahrady

Chcete mít v zahradě alespoň malý kousek bambusu, navíc spojený s vodním živlem? Pak sáhněte po zahradním bambusovém chrliči, přijde jen na 500 korun a prodává jej více prodejců. Jiným tipem je uklidňující  závěsná zvonkohra - zvonky tady ovšem nahrazují bambusové stvoly různé síly, zvuky pak vyluzuje vítr opírající se do nich. Zvonkohra stojí asi 100 korun a nabízejí ji dekoracedarky.cz. Bambusové obaly na květináče, bambusové prostírání na zahradní stůl i další drobnosti  - misky, vázy a lampy - mají v nabídce různí prodejci.

O pěstování bambusu čtěte v článku Pěstujeme bambus - jak začít.

Alena Jansová
foto: templetons, beautifulbamboo.com, bamboo.sk, tropicalgardenfurniture

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

04. 07. 2010 Reagovat
: Bambus mám na zahradě,je to super a zvonkohra je velmi příjemná,doporučuji, E.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha