Zahradní kuchyně: jak ji zařídit

Zahradní kuchyně: jak ji zařídit

Zahradní inspirace, vydáno 06. 08. 2010

Zahradní kuchyně může být zařízena úplně jednoduše, ale také luxusně. Výhodou je, že kuchyni lze dostavovat postupně. Tak, že se nejprve začne třeba s jedním grilem a dvěma přípravnými stoly, potom přibude udírna, nerezové mobilní skříňky a pracovní desky - a jednoho dne se na zahradě může ocitnout celá kompletní zahradní kuchyňská linka. S ní už zvládnete všechno jako doma v kuchyni - přípravu jídla, tepelnou úpravu i mytí nádobí.

Rostlina dne

Sakura (Třešeň japonská)

Sakura (Třešeň japonská)

​Sakura (Třešeň japonská, Třešeň sakura) je strom dosahující výšky 3 - 7 m. Sakury jsou rozmanité a tak sáhnout můžeme od...
Kompletní zahradní kuchyně jako dobrá investice

Zahradní kuchyni rozhodně potřebujete, pokud pořádáte často zahradní party. Dokonalá zahradní kuchyně je velká investice, která se však vyplatí, protože se využívá celou sezonu po mnoho let. Vypadá jako jakákoliv luxusní kuchyně interiérová, s drobnými odlišnostmi a vychytávkami. Na stránkách noto.cz najdete právě takový zahradní komplet: celo nerezovou kuchyni Landmann s plynových grilem na 10 kg bombu. Cena činí 63 4000,- Kč.

Co za tuto cenu dostanete?

Kuchyně má kromě grilu i chladicí box a umývadlo s tekoucí vodou s vybavením pro připojení vody a odpadu. Dále zabudovaný odpadkový koš, spodní skříňky, úložné prostory, pracovní plochu tvoří nerezová deska s integrovaným dřevěným prkénkem. Na adrese svet-nakupu.cz naleznete obdobný výrobek: gril zabudovaný do zahradní kuchyňské linky. Je tady ale malé matení pojmů: prodává se pod názvem zahradní gril Cadac, i když jde o celou kuchyni včetně skříněk a dřezu s vodou. Stojí 44 000 korun. Kuchyně se dá umístit kdekoliv. U zdi, v rohu pozemku, pod  pergolou nebo v altánu.
Inspirace ze zahraničí

Prohlédněte si v galerii jako inspiraci různé typy zahraničních zahradních kuchyní. Viteoutdoor představuje jednoduchý dlouhý pult s varnou plochou dřezem a spodní odkládací policí. Jednoduché, estetické a naprosto dostačující. Na druhém pólu jsou luxusní designové kuchyně rohové, ostrůvkové, prosklené, v kombinacích různých nákladných materiálů. Příkladně kuchyně bbqisland. Luxusní zahradní vybavení včetně outdoorových ledniček a celých nerez sestav nabízí také společnost kalamazoogormet.com.

Na udírny, které by měly být součástí zahradní kuchyně, se podívejte v článku Co si na zahradě vyudíme? Zahradní udírna v několika podobách.

Alena Jansová
Foto:  archiexpo, farmkitchen, forestonehp,  bbqisland

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

21. 05. 2018 Reagovat
David Jelický: Neobjednával si někdo venkovní dřez z těchto stránek? Protože bych chtěl slyšet recenze, budu si kupovat dřez tak nechci naletět. Vím že špatné určitě nebudou a nestojí taky moc ale chci se přesvědčit. Předem děkuji

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha