Zahrady Indie

Zahrady Indie

Zahradní inspirace, vydáno 02. 07. 2010

Indie je země s největším filmovým průmyslem, obrovskými finančními rozdíly mezi lidmi a neskutečnou záplavou barev a koření. Květiny v její historii hrály a stále hrají velikou roli. Ty nejkrásnější najdete v zahradách chrámů a svatyní.

Rostlina dne

Sakura (Třešeň japonská)

Sakura (Třešeň japonská)

​Sakura (Třešeň japonská, Třešeň sakura) je strom dosahující výšky 3 - 7 m. Sakury jsou rozmanité a tak sáhnout můžeme od...

Design indické zahrady, který by vycházel z historie, vlastně neexistuje. Země byla zmítána boji s maury a jejich vliv se na zahradách podepsal, hlavně co se týká fontán, kašen a vzorů na dlažbě a obkladech. Běžní lidé si nemohli zahrady dovolit, ale u svatostánků byly samozřejmostí.
V indické kultuře je náboženství velmi důležité. Mnoho chudých proto při návštěvě chrámu či svatyně přinese čerstvé květiny a často dobrovolně pracuje na jejich zahradách.
V současnosti bohatí Indové využívají moci peněz a svá sídla si vyšperkují vším, co vidí v amerických časopisech. V jejich zahradách se snoubí maurská architektura plotů a soch například se supermoderním dvojbazénem s protiproudem a umělými vlnami.
V indické zahradě nikdy nesmí chybět eukalyptus, agave a yucca. Nepotřebují mnoho vody a nevadí jim horké podnebí. Dalším důležitým prvkem inspirovaným maurskou kulturou je výrazná dlažba se vzorem. Sluší jakékoliv zahradě a krásně se na ní vyjímají květinové mísy.
Jednu z nejzajímavějších zahrad si můžeme prohlédnout u  slavného Taj Mahalu. Zahrady byly inspirovány perskou kulturou, hrají barvami a jsou speciální svou symetričností a smyslem pro detail. Mnoho prvků se zrcadlově opakuje, což symbolizuje život pozemský a posmrtný.
Zahrady Indie
Fontány a vodní nádrže tvoří linie a návštěvníkovu pozornost chytře směrují k samotnému monumentu. Stromů, které jsou pečlivě zastřižené, není mnoho, ale symetricky dozdobují  zahradu, aby nevypadala  přeplněná.


Pokud máte velmi moderní zahradu a líbil by se vám v ní nějaký perský prvek, například unikátní orientální zdobný plůtek okolo zahradního sezení, obraťte se na  internetové stránky umelecky-kovar.com. Vyrábějí kování, brány, mříže, ploty, prostě cokoliv si vzpomenete. Ozdobná dlažba vaši zahradu vyzdvihne o mnoho stupínků výš a skvěle se hodí k zahradnímu nábytku v přírodních barevných odstínech. Navštivte stránky jmsdlazba.cz, kde vám rádi poradí.
Sabrina Harisová

Foto: thegardengeek.com, travel.webshots.com, gardenvisit.com, weare1.us


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

09. 07. 2010 Reagovat
: Nádherné fotky,krásná zahradní architektura,díky V.V.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha