Koupací přírodní jezírka jako z pohádky

Koupací přírodní jezírka jako z pohádky

Zahradní jezírka, vydáno 31. 07. 2014

Bazén je opravdu nejpopulárnější doplněk k jakémukoli dvorku, zahradě a domu. A když je léto v plném proudu, je i nejvyužívanější. Současní majitelé domů a architekti dokonce stále častěji požadují a navrhují i bazény v interiéru, se kterými si pak jejich majitelé mohou vychutnávat privilegium celoročního koupání. Avšak nic se nevyrovná nadčasovému kouzlu a úžasnému klidu přírodního koupaliště, které je obklopeno krásami přírody!

Rostlina dne

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholany) jsou opadavé nebo stálezelené keře či stromy. Dorůstají výšky od 2 m do 26 m. Pro magnólie jsou...


Výhody přírodních koupališť

Přírodní bazény přinášejí s sebou řadu výhod a změnit váš pozemek či krajinu v oblasti vašeho domu nebo rekreační chaty či chalupy doslova na pohádkovou říši s panoramatickým výhledem, může konečně naplnit vaše sny a přání.

Zatímco někteří z nás jsou obdařeni prostornou zahradu, která může být hostitelem pro skutečně rozsáhlé a okouzlující krajinné přírodní koupaliště, ostatní, kteří mají k dispozici jen menší území, se mohou rozhodnout pro více kompaktní a improvizovanou verzi této fascinující pohádky.

Chystáte zcela přírodní variantu?

Je pravda, že přírodní koupaliště znamená mnohem více než pouhý estetický prvek. Obklopené několika stupni rostlinného pásma se může přírodní koupaliště spolehnout na zeleň a přírodu, která očistí vodu pravidelně a zcela bez použití chemikálií. To samozřejmě znamená, že voda v něm nebude mít žádný negativní vliv na pokožku a skutečně tak bude vydatně pomáhat v průběhu času při zlepšování vašeho zdraví. Chcete-li vytvořit krásné a fungující přírodní koupaliště, musí být vytvořeno tak, že usnadní cirkulaci vody a čištění pomocí regenerační zóny větších rozměrů.

Velikost regenerační zóny závisí na velikosti bazénu samotného

Regenerační zóna přírodního bazénu je závislá na poměru k velikosti samotného bazénu a množství vody, které potřebuje denně k filtrování. Dokonce i malý dvorek může hostit přírodní bazény, které jsou menší velikosti, a to díky přidání regenerační oblasti, která je tomu přímo úměrná. Plovoucí rostliny, i rostliny ponořené, zakořeněné v bazénu pomáhají zlepšit kvalitu vody a udržet správný obsah kyslíku, zatímco i ostatní rostliny na okraji přidají svou pomocnou ruku, či spíše kořenový systém a pomohou udržovat komplexní ekosystém vpořádku.

Vodopády a krajinné prvky

Půvab přírodního bazénu spočívá nejen ve výhodách, které nabízí. Ve skutečnosti, většina majitelů domů investuje do této poutavé přírodní scenérie navíc i pro estetiku a pocit blízkosti s přírodou. Vodopády se rychle stávají jedním z nejžhavějších trendů v návrzích venkovních bazénů. Vodopády a tekoucí vody obecně také pomáhají udržet vodu svěží a zároveň opticky vytváří auru exotické, tropické destinace. Opět, velikost není překážkou, a tak i ty nejmenší přírodní bazény mohou obsahovat impozantní a úchvatný vodopád jako doplněk.

Nechejte se inspirovat k tvorbě přírodního koupaliště ve fotogalerii u dnešního našeho článku.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha