Zahradní kuchyně a outdoorové spotřebiče

Jaké máte elektrické nebo plynové spotřebiče v zahradě? Gril, udírnu - a tím to asi končí. Víte ale, že se dá zařídit dokonalá zahradní kuchyně nejen co do vybavení skříňkami a nádobím, ale i speciálními venkovními spotřebiči? Potom se dá venku celé léto nejen pohodlně stolovat, ale také vařit, grilovat, péct, a také chladit a mýt nádobí. Jasné je, že se tím také dramaticky rozšíří spektrum pokrmů - už nemusíte celé léto po večerech zůstávat jen u obligátního grilovaného masa....
zahradni-kuchyne-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

V článku o kompletních luxusních zahradních kuchyních jsme konstatovali, že dnes už je možné pohodlně dělat všechny kuchyňské práce přímo v zahradě. Od zpracování surovin přes různé tepelné úpravy, uchování zchlazených nebo horkých jídel – až po mytí nádobí. Všechno se dá zvládnout pod širým nebem, bez přenášení jídla a nádobí z domu ven a zase zpátky. A dnes doplníme, že se to dá zvládnout i bez té kompletní zahradní kuchyně – lze jít i cestou koupě jednotlivých outdoorových spotřebičů, jako je venkovní chladnička, chladicí box, dřez a trouba, gril, vařič nebo celý venkovní sporák s troubou a plotýnkami.

​Univerzální gril s bohatým příslušenstvím

Celou kuchyni si lze pořídit například tak, že si koupíte gril Coleman Select 3. K němu existuje bohaté příslušenství, které si můžete podle potřeby dokupovat. To pak dovolí rozšířit škálu připravovaných pokrmů o jídla smažená a vařená v páře, navíc je k dispozici ohřívání i chlazení. Do konců pracovní desky grilu se nainstaluje zmíněné příslušenství –  pekáček, vařič, lívanečník, fritéza a kontejner k uchování teplých jídel i  studených nápojů. Vařič je například vhodný k přípravě omáček a uvaření brambor nebo jiné přílohy k masům, které se současně grilují vedle na grilu. Ceny těchto přídavných zařízení se pohybují od 2 do necelých 5 tisíc korun, samotný gril přijde po slevě asi na 25 000 korun. Vše prodává gamisport.cz nebo campingaz-coleman.cz.

Chladnička a pečicí trouba pro pohodlí v zahradě

Zahradní chladničky naleznete například na adrese dalix.cz. Plynová (funguje ale i na elektřinu, médium je možné podle potřeby zvolit) chladnička Dometic (80litrů) vyjde přibližně na 10 000 korun. Je to původně autochladnička, ale je možné ji umístit i do zahradní kuchyně s tím, že bude krytá před deštěm – ideální je tedy kuchyně v zaskleném altánu. Chladnička by neměla stát na sluníčku, což by snižovalo její výkon. Tytéž podmínky platí i pro venkovní plynové pečicí trouby s grilem, které prodává campi-shop.cz, a v kterých můžete na zahradě začít péct cokoliv – kuře, pizzu, koláče i toasty.

TIP: Inspirace z USA

Americká forma Twineagles nabízí do zahradní kuchyně různá luxusní vylepšení: malý koktejl bar, kávový koutek, infra grily, různé vařiče, plynové grily a také třeba nahřívací zásuvku, (ve které lze zvolit teplotu od 15 do 104°C) určenou k uložení horkých pokrmů.

O zahradní kuchyni také čtěte v článku Zahradní kuchyně a jak ji zařídit.

Alena Jansová

12.8.2010 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist