Dokonalé křivky - to je moderní zahradní nábytek

Dokonalé křivky - to je moderní zahradní nábytek

Zahradní nábytek, vydáno 20. 07. 2010

Jednoduché, geniální. Tak jednoduše by se dalo shrnout hodnocení plastových zahradních modelů světových designérů. Subtilní, odlehčené a elegantní kousky nábytku z polypropylenu a jiných plastů jsou ideální na terasu i moderní zahradu. Prohlédněte si je s námi.

Rostlina dne

Ploštičník

Ploštičník

Ploštičníky patří mezi trvalky. Většina odrůd dosahuje výšky 1,20m až 1,8m . Co do velikosti je za rekordmana považován...

O tom, že zahradní nábytek v žádném případě nemusí splňovat vžité představy a být fádní, svědčí žluté a bílé kulaté křesílko. Minimalistické okrouhlé skořepiny dokonale vynikají na svěže zeleném trávníku a dá se na nich mírně pohupovat. Další průhledná polypropylénová křesílka s červenými okraji  jsou naopak v zahradě téměř neviditelná a vizuálně své okolí neruší. 

TIP: Mnoho zahradních židlí a křesílek italské provenience najdete na adrese alax.cz. Italové se rozhodně barev nebojí a nedrží se při navrhování zahradního nábytku při zdi: zahradu i terasu opravdu dokonale a pořádně rozsvítí jejich jasně červené, cukrátkově růžové, trávově zelené a citronově žluté solitéry.


Židle zahraničních designérů

Zahradní nábytek - velká inspirativní fotogaleriezahradní nábytek inspirace fotogalerie 

Zaujala vás bílá a černá zahradní polypropylénová stohovací židle ve tvaru motýlích křídel? Pokud ano, najdete ji pod názvem Ripple chair na adrese moroso.it. Je dílem designéra Rona Arada. Nemusíte se ale omezovat na černou a bílou: židle se vyrábí také v růžovofialové, zelené, žluté a hnědé barvě. Ve stejných barvách jsou pak kovové nohy židle. Pod designem dalších dvou židlí - bleděmodré a hráškové - je podepsán návrhář Hannes Wettstein; židle má název TOTOTO. Dvoumístná lisovaná bělavá pohovka pochází z dílny Phillipa Starcka. Bleděmodrá plastová židle s vysokým opěradlem nese jméno designéra Fabrice Koukoui. Prohlédněte si i další plastové designové kousky na art-mely.com: lehátka, židle a pohovky jsou často laděny do módní světle tyrkysové barvy. Společnost bluemarmalade.com zaujala bílo-červenou židlí ve dvou variantách, kdy jednou je bílý plášť, jednou zase vnitřní strana židle. Na designový plastový nábytek se také specializuje nizozemská firma lolldesigns.nl, na jejíž stránkách najdete další inspiraci.

O jiném zahradním nábytku si můžete přečíst v článku Zahradní nábytek, který si sám stíní.

Alena Jansová
Foto: chanell4,blk, archiv autorky, bluemarmalade, moroso


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha