Ergonomické zahradní lehátko pro pohodlí a relaxaci

Ergonomické zahradní lehátko pro pohodlí a relaxaci

Zahradní nábytek, vydáno 25. 06. 2010

Nejen doma, ale i na zahradě by se mělo odpočívat plnohodnotně. Pořiďte si kvalitní polohovací zahradní lehátko. I když moderní zahradní lehátka vypadají někdy subtilně, nabízejí pohodlí leckdy srovnatelné s polohovací postelí. Z jakých materiálů a typů lehátek je možné vybírat?

Rostlina dne

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholany) jsou opadavé nebo stálezelené keře či stromy. Dorůstají výšky od 2 m do 26 m. Pro magnólie jsou...

Lehnout si do ergonomického zahradního lehátka je pro tělo unavené vysedáváním u počítače nebo prací vstoje velkým přínosem. Jen musí být dostatečně široké a naší postavě vyhovovat i na délku. Kdo má raději tvrdší ležení, zvolí lehátko z dřevěných lamel, ostatní sáhnou po měkkém polstrování. Čím má zahradní lehátko více poloh, tím větší relaxaci umožní; polohovat přitom lze nožní část i sklon trupu a variovat i sklon hlavy. Krční páteř je přitom dobré ještě podložit polštářky, které se někdy dají k lehátku dokoupit. Pokud koupíte lehátko s pojezdem, snadno je podle potřeby přemístíte ze slunce do stínu a naopak. A protože jsou některá lehátka současně i skládací, dají se po sezóně uskladnit s minimálními nároky na prostor. Anebo je můžete využívat i přes zimu - u vnitřního bazénu, v zimní zahradě nebo v kterékoliv jiné místnosti domu.

Ergonomické zahradní lehátko pro pohodlí a relaxaci
​Materiály zvolte podle svého vkusu i vzhledu zahrady

V kurzu jsou už několik sezón polstrovaná zahradní lehátka z umělého ratanu. Ratan je odolný, dobře vypadá a výborně se také kombinuje s textilem. Terase i zahradě dodává eleganci zejména kombinace tmavohnědého ratanu a béžových potahů. Oblíbená jsou také  lehátka s hliníkovou konstrukcí; hliník se ještě někdy kombinuje s prvky dřevěnými (většinou teakovými), případně opět ratanovými. Speciální potahy zahradních lehátek mají nemačkavou a nešpinivou úpravu, odolávají vlhku i vodě. Nevyžadují téměř žádnou údržbu, stejně tak jako umělý ratan. Teakové rámy nebo područky lehátek se jednou za rok přetřou speciálním teakovým olejem.
​Kde zahradní lehátka vybírat

Domaci-raj.cz. má v sortimentu zahradní lehátka od 1500 do 10 000 korun, kettler.cz prodává o něco nákladnější modely - lehátka celodřevěná nebo v kombinacích teak-ocel přijdou na 16 000 až  23 000 korun. Nabytekmpinterier.cz nabízí lehátko z dřevěných lamel na kovové kostře (kolem 8000 korun), net-nabytek.cz, manutan.cz nebo dk-obchod.cz prodávají v několika variantách černé celokovové zahradní lehátko s drátěným výpletem a pojezdem. Jednoduché stojí zhruba 6500 korun, sofistikovanější model s dřevěnými područkami a dokonalejším polohováním přijde asi na 13 000 korun. Na adrese nabytek-aldo.cz najdete další lehátka s hliníkovou konstrukcí a obloukovitými područkami (6500-7500 korun). Dokoupit k nim lze polštářky v barvě potahů. 

O pohodlném zahradním nábytku se dočtete i v článku Moderní zahradní nábytek? Pohodlí jako v obýváku!

Alena Jansová
Foto: Gomodern, outdoor-garden-furniture, dyitrade, backyardcity


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

13. 06. 2018 Reagovat
Vrajinka: To lehátko z houpáníčka vypadá dobře. Je tam nutná nějaká údržba?
30. 10. 2017 Reagovat
Monika: My zase máme tohle bombové lehátko https://www.houpanicko.cz/houpanicko-cz/eshop/22-1-Relaxacni-kreslo-a-lehatko/0/5/70-Zahradni-lehatko-Bali a je parádní. Už druhým rokem a maximálně jsem spokojená, protože se na něm leží dobře a vypadá stále stejně jako když jsem ho kupovala.
29. 08. 2017 Reagovat
Erika: Díky za pěkný článek, není nad to si lehnout na zahradu s knížkou do pohodlného lehátka :) My si teď pořídili tohle - https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/zahradni-lehatka/zahradni-lehatko-siesta-nv2z - a nemůžu si stěžovat, je velmi pevné a moc pohodlné. Co víc chtít? :)
26. 05. 2016 Reagovat
pavlína: Super článek! :) Miluju lehátka :D Teď jsem si koupila lehátko z umělého ratanu a nemůžu si ho vynachválit! :)

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha