Houpací síť nejen na zahradu

Houpací síť nejen na zahradu

Zahradní nábytek, vydáno 09. 03. 2010

Moderní člověk se často inspiruje svou dávnou minulostí a mnohdy s nadšením shledává, že mnohé už bylo nejenom vymyšleno, ale že se to také s úspěchem používalo. To je případ houpacích sítí, které znali Indiáni a původní obyvatelé latinské Ameriky, stejně jako domorodci evropského středozemí či pastevci hluboko od nás směrem na východ.

Rostlina dne

Máta vodní

Máta vodní

Máta vodní je vytrvalá bylina. Kvete růžovými paličkami od července do října a je tak nejen voňavou, ale i velice...

Houpací síť je nejen pohodlná, ale současně nabízí i to, na co dnešní člověk velmi slyší, tedy tzv. „zdravé“ ležení, spaní či odpočívání. Houpací síť (někdy také „hamaka“ ) je podlouhlý kus látky bez vnitřní konstrukce a se závěsy na obou nejvzdálenějších koncích. Člověk, který v natažené síti leží, tak váhu svého těla rozkládá rovnoměrně. Někdy je takové zavěšení trupu srovnáváno s uložením plodu v těle matky. V každém případě, houpací síť je již několik tisíc lety vymyšlená, funguje a stojí za to ji „objevit“.

Houpací síť nejen na zahradu: několik druhů

Při výběru houpací sítě hraje několik faktorů, z nichž nejdůležitější je váha. Každá síť snese jen omezené zatížení, které je uvedeno na přívalovém letáku. Existují sítě pro jednoho člověka, sítě partnerské, stejně jako tzv. rodinné, které snesou zátěž až 300 kg.

Dalším faktorem je způsob zavěšení. Buďto sít zavěsíte mezi dva stromy a nebo si k síti koupíte i rám, který můžete postavit na zahradu nebo doprostřed pokoje a teprve do něj pak síť zavěsíte.

V neposlední řadě je pak rozhodující materiál a barva. Nejčastěji se dělají sítě z vlny nebo jiných přírodních materiálů, méně často z umělých vláken.

V průměru stojí sítě kolem 2000Kč.

Další inspirace pro vaší zahradu nejen na téma Houpací síť nejen na zahradu ve článku Kytky do dětského pokoje? Jaké?

Red.
foto Jana Pospíšilová, houpacisite.cz


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

25. 07. 2016 Reagovat
houpando: Od houpáníčka máme taky houpací síť - je fakt suprová.
25. 08. 2016 Reagovat
Karolína A.: Taky máme od výše uvedené firmy houpací síť. A docela mě láká si koupit i to závěsné křeslo, co tam mají. Vypadá mooooc dobře.
24. 02. 2017 Reagovat
Mariana: Houpací síť jsme koupili minulé léto a už se moc a moc těšíme, až ji budeme moci opět po roce vyndat a relaxovat v ní. Na houpáníčku je opravdu velký výběr - tam jsme ji taky vybrali.
27. 02. 2016 Reagovat
Vilemka: Jé já ji objednávala zrovna minulý týden. Už se těším na jaro....!!!!
27. 02. 2016 Reagovat
Ivana: Jo jo od houpáníčka je houpací sít skvělá. Doporučuji
28. 01. 2016 Reagovat
Mončičanda: Tak my máme houpací síť od houpáníčka - dobrá síť.
29. 12. 2015 Reagovat
Miruška B.: Taktéž jsme koupily houpací síť z houpáníčka a to tuto:http://www.houpanicko.cz/houpanicko-cz/eshop/5-1-Sestavy-stojan-houpaci-sit/0/5/1-Luxusni-houpaci-sit-se-stojanem a je to naprostá bomba.
31. 10. 2015 Reagovat
Dana: Houpací síť máme a dost ji využívám zejména v horkých parných dnech. Mám koupenou z těchto stránek www.houpanicko.cz a můžu říct, že je udělaná s moc kvalitního materiálu.
31. 10. 2015 Reagovat
Dana: Houpací síť máme a dost ji využívám zejména v horkých parných dnech. Mám koupenou z těchto stránek www.houpanicko.cz a můžu říct, že je udělaná s moc kvalitního materiálu.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha