Houpací zahradní extravagance

Houpací zahradní extravagance

Zahradní nábytek, vydáno 21. 07. 2010

Pohupování se vleže na zdravém vzduchu patří k nepříjemnějším a nejefektivnějším způsobům relaxace. Nejrůznější závěsná lůžka pronikají v poslední době do našich zahrad. Jejich mnohotvárné, kreativní a luxusní provedení je na hony vzdálené starým jednoduchým houpacím sítím.

Rostlina dne

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholany) jsou opadavé nebo stálezelené keře či stromy. Dorůstají výšky od 2 m do 26 m. Pro magnólie jsou...

Trendy směřují k odpočinku \"ve vzduchu\". Mírně se pohupovat a relaxovat se velmi dobře dá v luxusních designovém odpočivném nábytku, který si bere jako předlohu hamak (nebo hamaku), tradiční závěsné lůžko ze síťoviny nebo plachtoviny. Domovem hamaku jsou země Jižní Ameriky a název pochází z jazyka obyvatel Haiti. Hamak znamená rybářskou síť. Dnes se u nás prodávají jak jednoduchá houpací lůžka pro cestovatele a trempy, tak také nákladné hamaky z různých materiálů. Objevují se kombinace siťoviny a ušlechtilého dřeva a také spojení odolných tkanin a nerez kovu.

​Natáhněte se na houpací lehátko


Variantou houpání ve vzduchu je pak houpání na zahradních houpacích křeslech a pohovkách. Novinkou jsou pohodlná zahradní houpací lehátka, zdravější alternativa houpacích křesel. Černé lehátko kombinované s kovem se stane zajímavým solitérem v každé zahradě.
Houpací zahradní extravagance
​Kde hledat inspiraci i nakupovat

Závěsná lůžka se často prodávají přímo pod názvy hamak nebo hamaka. Rojashop.cz nabízí lůžko hamak za cenu 3000 korun. Různá závěsná lůžka naleznete také na adrese hamaka.eu. V zahradničí hledejte tyto produkty například pod názvem \"freestanding hammock\". Náročné houpací pohovky a sítě naleznete u firmy Royalbotania. Vlajkovou lodí je například téměř \"vesmírné\" tyrkysové lůžko Wave. Závěsnými lůžky se zabývají také návrháři: od designéra Oliviera Le Pensec pochází závěsné lůžko Kokkoon; prodává také Royal Botania. Designérsky zajímavá houpací závěsná o stojící houpací lůžka má v nabídce treemount.ch, zajímavou houpačku na dřevěném oblouku nabízí jagram-com.pl. Polstrovaný hamak na dřevěném podstavci jako od vánočního stroku pod názvem Avant prodává alexander-rose-france.com.

O dalším designovém nábytku čtěte v článku Zahradní nábytek, který sám stíní.

Alena Jansová
Foto: mobillia collection, royal botania, archiv


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha