Jak může vypadat zahradní stůl?

Jak může vypadat zahradní stůl?

Zahradní nábytek, vydáno 28. 07. 2010

Zahradní stůl jakoby trochu stál mimo centrum pozornosti, kterou na sebe většinou poutá zahradní nábytek sedací – křesílka a židle. Ale to většinou jen do okamžiku, kdy si potřebujeme na zahradě třeba jen položit šálek kávy nebo se pod širým nebem navečeřet. Jaké má tedy mít atributy zahradní stůl?

Rostlina dne

Rozchodník

Rozchodník

Tato sukulentní rostlina se výborně hodí do skalek. Existuje na 400 druhů rozchodníků. Jejich dužnaté listy mohou být buď...
Zahradní stoly se podle využití dají rozdělit na stoly jídelní, vysoké barové, malé kávové stolky a stolky přídavné neboli odkládací. Jakýkoliv zahradní stůl musí být stejně jako ostatní kusy zahradního nábytku odolný proti povětrnostním vlivům; proti stolům interiérovým je navíc také nezbytná jeho větší stabilita. Dá se totiž předpokládat, že venkovní dlažba nemusí být dokonale rovná, o travnaté nebo písčité zahradní ploše ani nemluvě.

TIP: Náročný zahradní stůl Ninix Silva koupíte na adrese nakupni-dum.cz. Luxusní stolní deska je akátová a namořená silnou vrstvou lazury. Konstrukce a nohy jsou z nerezu. Na zimu se jednoduše přestěhuje do interiéru nebo se přikrytý uloží. Tento kousek zahradního nábytku přijde zhruba na 20 000 korun. Podobný stůl (tentokrát v kombinaci hliník-teak) s deskou z teakového dřeva prodává firma zidle-nabytek.cz za 7000 korun. Stoly jsou odolné proti UV záření i dešti.

Jak může vypadat zahradní stůl?
​Jak vybírat stůl na trávník?

Snadněji se samozřejmě vybírá zahradní stůl na terasu než na trávník. Kovové nohy stolu se do trávníku totiž mohou při větším zatížení zarývat - průměr trubek tedy vybírejte širší a dbejte, aby konce nohou byly opatřeny plastovým ukončením, které musí pevně přiléhat. Při výběru stolu můžete využít propojení nohou příčnými tyčemi. Stůl tak spočívá na mnohem větší ploše a nezatěžuje trávník.

TIP: chcete stabilní stůl, který se za žádných okolností nikdy nekývá? Pak musí mít tři nohy. Trojnožka stojí pevně, třeba i trochu šikmo, ale nebude se nikdy kymácet. Využijte toho jak u jídelních, tak u barových zahradních stolů!

O dalším zahradním nábytku si přečtěte v článku Servírovací stolek nebo vozík?

Alena Jansová
Foto: lcn-nabytek.cz, ketall. oi side, teak-garde.eu, fee-line

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha