Jak skladovat zahradní nábytek

Jak skladovat zahradní nábytek

Zahradní nábytek, vydáno 28. 03. 2010

Než pojedete z chalupy zpátky do města, měli byste si uvědomit, že péče o zahradní nábytek nespočívá jen v jeho správném užívání, ale také ve skladování, které může jeho životnost výrazně ovlivnit a to zejména směrem k jejímu snížení. Jinak řečeno, špatně uskladněný nábytek může snadno zrezivět, začít plesnivět a nebo ztratit svůj atraktivní vzhled.

Rostlina dne

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholany) jsou opadavé nebo stálezelené keře či stromy. Dorůstají výšky od 2 m do 26 m. Pro magnólie jsou...

Zahradní nábytek patři do skupiny nábytku, který je určen pro zařízení obytného exteriéru a je tedy navržen, konstruován a vyroben tak, aby dobře snášel změny teploty, déšť a tedy vysokou vlhkost a nebo jiné nepřízně počasí. A právě zmiňovaná vlhkost je nejslabším místem každého zahradního nábytku.

Pokud není vás zahradní nábytek vyroben z nerezové ocele a nebo z jiného podobného materiálu, pak musí být opatřený ochranným nátěrem, který zabrání pronikání třeba právě oné vlhkosti na „dřeň“ kostry nábytku. Vlivem nešetrného zacházení se taková ochranná vrstva může poničit, nábytek se lidově řečeno může „otlouct“ a problémy na sebe nenechají dlouho čekat.


Jak skladovat zahradní nábytek :

1
. než odjedete z chalupy zpět do města a než nábytek uskladníte, ověřte si, zdali není otlučený takzvaně až na zmiňovanou „dřeň“, tedy na „holé dřevo“, které může vlivem vlhkosti začít plesnivět, nebo na „holý a nechráněný kov“ , které dokáže během krátké chvíle zrezivět.

2.
pokud nábytek po dobu vašeho pobytu zmokl, osušte jej

3. nábytek uskladněte tak, aby na něj nemohla vlhkost, tedy nikoliv na hliněnou podlahu přístřešku či stodoly, ale do suchého prostředí.  Přikryjte jej nějakou plachtou nebo látkou, což je vhodné zejména na konci sezóny jako ochrana před mrazem.

Zahradní nábytek - velká inspirativní fotogaleriezahradní nábytek inspirace fotogalerie 


Vaší zvýšené pozornosti se doporučuje ochrana nábytku vyrobeného z exotických dřevin, např. z teakového dřeva.

Další inspirace ve článku Údržba zahradního nábytku

Red.
Foto Hartman, Kettler a archiv redakce


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha