Jaký textil vybrat na zahradní nábytek?

Jaký textil vybrat na zahradní nábytek?

Zahradní nábytek, vydáno 19. 08. 2010

Do zahrady můžeme vzít domácí deky, polštářky, cokoliv. S tím, že to zase uklidíme při velké nepřízni počasí domů. Existují ale už vodoodpudivé venkovní tkaniny, opatřené odolnou vrstvou, které jsou vzhledem k speciální úpravě také paropropustné a příjemné na dotek. Kolekce moderních látek mají příjemnou texturu a dokonalou rezistenci vůči vlhkosti a vodě. Venku tak mohou zůstat po celou sezónu.

Rostlina dne

Begonie

Begonie

Begonie se často pěstují jako záhonové okrasné rostliny. Existuje mnoho druhů begonií (téměř tisícovka druhů). Obecně se...

Daleko je ve vývoji a využívání outdoorových tkanin na zahradní nábytek společnost Kettal. Venkovní textilie, které najdete na stránkách kettal.com, se vyrábějí za použití materiálu Chenillex a jsou pokryty vrstvičkou PVC. Potahy značky Porotex byly vyvinuty na bázi ekologicky čistého polyuretanu, jehož nátěry se aplikují na polyesterové a polyamidové tkaniny. Svrchní vrstva odpuzuje vodu, z vnitřku přitom procházejí vodní páry ven na povrch. To dovolují velké póry tkaniny, která tak dokonale dýchá. Textilie určené do venkovních podmínek se mohou prát a stále si přitom zachovávají své vlastnosti.
Různé názvy moderních tkanin

Na potahy polstrování se také u dražšího zahraničního zahradního nábytku používá látka Sunbrella ze stálobarevného akrylového vlákna. Dobře se ošetřuje, rychle schne, je rezistentní vůči blednutí barev. Akrylové potahy vynikají také odolností a vydrží intenzivní používání i rozmary počasí. Mezi další nové textilie vhodné na zahradu patří Textilene, Chenilletex nebo Jacquatex. Třívrstvé polyesterové tkaniny (například Kettal Maia collection) jsou rychleschnoucí, odolné vůči UV paprskům a příjemné na dotek.

Zahradní nábytek - velká inspirativní fotogaleriezahradní nábytek inspirace fotogalerie 

TIP: Velký výběr praktických oboustranných potahů na zahradní nábytek různých rozměrů prodává mountfield.cz. Potah na křeslo má z každé strany látku s jiným vzorem (ale podobným a ve stejných odstínech, takže na jedno křeslo lze použít lícovou a na druhé rubovou stranu a všechno přesto spolu bude ladit). Potahy se uchytí za opěradlo křesla a výrobce doporučuje jejich čistění mechanickou cestou. Vybrat si lze potahy na polohovatelná křesla nebo pevná křesla, lehátka a také zahradní houpačky.

O zajímavém zahradním nábytku si přečtěte v článku Zahradní nábytek, který sám stíní.

Alena Jansová
Foto: archiexpo, greenwor, dinnerwarecenter


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

18. 04. 2018 Reagovat
Marika: Asi tak. já jsem koupila vše najednou - https://www.houpanicko.cz/houpanicko-cz/eshop/22-1-Relaxacni-kreslo-a-lehatko/0/5/91-Zavesne-houpaci-kreslo-Catalina. takže už mám i textil v ceně.
28. 01. 2016 Reagovat
pavlína: Většina nábytků se teď již koupí s textilem a nic s tím neuděláte. Navíc textil je často takový neutrálnější. Řekněte mi, kam by se nehodil takový? http://www.nabytek-ratan.cz/ratan-umely/176-atmosphere-dva-barevne-druhy-potahu-v-cene.html
23. 07. 2015 Reagovat
Johanuska: Všechno takový trošku zvláštní... Mně se víc líbí věci, co mají třeba tady http://www.teak-shop.cz/ :)

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha