Jaro ve znamení zahradních houpacích křesel

Jaro ve znamení zahradních houpacích křesel

Zahradní nábytek, vydáno 22. 02. 2013

Jaro se k nám na náš vkus až příliš pomalu blíží, ale i tak se můžeme těšit a radovat. Designéři zahradního nábytku totiž představili kousky, které budete chtít mít na zahradě. A protože na to šli hravě, tak se budete na jaře příjemně houpat!

Rostlina dne

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholany) jsou opadavé nebo stálezelené keře či stromy. Dorůstají výšky od 2 m do 26 m. Pro magnólie jsou...


V touze najít pro vás zajímavé trendy jsme prohledali, co se dalo a pročetli všechny možné zprávy o novém zahradním nábytku. Ty kousky, které nám přeběhly přes cestu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. A pokud u fotek strávíte delší dobu a budete si představovat, kam byste křesla na zahradě umístili, pak vám s klidným svědomím říkáme, nejste v tom sami :-) Trend křesel ve tvaru vejce se vrací.

Jeho boom byl v době futuristických filmů, kdy se hledaly nové a neotřelé tvary interiérového nábytku. A teď to návrháři dotáhli ještě dál a k oblým křivkám přidali i pohyb ve větru. Některé typy křesel jsou zavěšeny na konstrukci, která má těžiště pod sedákem u země a jiné si musíte opravdu zavěsit. Ať tak či tak, slibují požitek, relaxaci a skvělý vzhled.

Materiál použitý na křesla je pravý nebo umělý bambus, tenké vrstvy borovicového dřeva lepeného na sebe anebo ratan. Pokud si budete takové houpací zahradní křeslo pořizovat, zajímejte se také o to, za jakého materiálu je polstrování a polštář. Měl by být z nepromokavé (vodoodpudivé) látky.

Tak už máte vybráno?


Sabrina Harisová
Foto: kettal.es, contemporist.com, ebay.com, st.houzz.com, novidecor.com, archiexpo.com, freedownloadslink.com,sunshinebits.com, mystockland.com.au, gardenbeet.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha