Kupujete zahradní nábytek?

Kupujete zahradní nábytek?

Zahradní nábytek, vydáno 27. 02. 2015

S přicházejícím jarem a teplým počasím, se přirozeně objevuje i poptávka po zahradním nábytku a nebo zkrátka po nábytku, který je určen obytnému exteriéru. Na co byste neměli zapomenout? Dejte si pozor na záruční list a na ošetřovací prostředky!

Rostlina dne

Aurakárie (Blahočet)

Aurakárie (Blahočet)

Aurakárie (Blahočet) je exotický stálezelený jehličnatý strom. Ve své domovině mohou dorůstat do výše 30 až 80 m.

Primárním zájmem každého zákazníka při koupi jakéhokoliv, tedy dřevěného, plastového či kovového zahradního nábytku, by mělo být ověření dokumentace takového výrobku, respektive jeho záručního listu. V záručním listě pak musí být doslovně uvedeno, že nábytek je určen pro venkovní použití a že název „zahradní nábytek“ není jen matoucím „vlastním jménem“ nábytku, ale že se opravdu jedná o nábytek, který může zmoknout, který snese vlhkost, zimu a jiné nepřízně počasí.

Kupujete zahradní nábytek? Způsob ošetřování a údržby

Dále je více než vhodné, aby v průvodní dokumentaci byl uvedený způsob ošetřování a údržby takového nábytku. Obytný exteriér je jiné prostředí, než prostředí obývacího pokoje a pokud už vynaložíte někdy i nemalé částky na pořízení třeba dřevěného nábytku vyrobeného navíc z exotických dřevin, tak je dobré, aby z takové investice měl uživatel užitek déle, než několik měsíců letní sezóny.

Zahradní nábytek - velká inspirativní fotogaleriezahradní nábytek inspirace fotogalerie  

 

Kupujete zahradní nábytek? Upozornění:

Se způsobem ošetřování a zmíněným záručním listem a případnou oprávněností reklamace pak také souvisí jedna důležitá skutečnost. Může se totiž stát, že průvodní dokumentace a možnosti reklamace výrobku budou takříkajíc postaveny na nutnosti používání jen těch ošetřovacích přípravků, různých vosků a krémů atd., které jsou de fakto dodávány stejným  výrobcem, jako nábytek. Může se stát, že výrobce bude ručit za fungování výrobku jen pokud si u něj zájemce o výrobek nakoupí ještě další produkty. Je to sice v jistém smyslu právně napadnutelné, ale rozhodně bude příjemnější, než trávit čas u soudu, pořídit se tedy uvedené ošetřovací prostředky a nebo se poohlédnout po jiném, transparentnějším prodejci.   
 

Redakce
Foto Kettler, Hartman a archiv redakce, flickr.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

23. 04. 2015 Reagovat
Petr Kratochvíl: Ale rozhodnout se musíš sám.
15. 04. 2015 Reagovat
Michal Nejedlý: Dobrý den, článek sice odkazuje na dřevěný zahradník nábytek, nabytek z masivu nebo kovový nábytek, ale máte někdo zkušenosti z ratanem? Začíná jaro a rád bych investoval do zahrandího nábytku a ze všech stran slyším ratan. Díky
15. 04. 2015 Reagovat
Petr Kratochvíl: Proč ratan? To je jednoduchý je pružný a dobře se s ním pracuje a hlavně je odolný, proto se využívá jako materiál na nábytek. Já sám mám nábytek z umělého ratanu a jse s ním spokojený, žádný počasí ho "nezlomí"
16. 04. 2015 Reagovat
Michal Nejedlý: Mohl byste mě odkázat na nějakou firmu, která s ratanem pracuje a má kvalitní nábytek? Ať koupím dobře?
20. 04. 2015 Reagovat
Petr Kratochvíl: Tak na trhu je nábytek z těch velkejch obchodáku, ten určitě nebrat! Ratan není kvalitní a jedou hodně na cenu, pak teakshop a terassa.cz tady z těch dvou firem bych se spíš přiklonil k terasse.cz má od nich nábytek , ale i přesto mi teakshop nenabdíl to, co terassa.cz.
21. 04. 2015 Reagovat
Michal Nejedlý: A co konkrétně? Koukám na oboje a mají tam zajímavý věci.
23. 04. 2015 Reagovat
Petr Kratochvíl: Tak nábytek z terassy nemusíte montovat, a ratan je prostě kvalitní- zasílají vzorky, takže všechno si můžete osahat, což je výhoda. A pak ty potahy, nesáknou vodu, a celkově i design se mi líbí víc, mjají to propojený i s dalším sortimentem.
24. 04. 2015 Reagovat
Michal Nejedlý: Díky porovná si oboje, ale pro tu terassu jsi mě nadchnul.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha