Kupujete zahradní nábytek?

Kupujete zahradní nábytek?

Zahradní nábytek, vydáno 27. 02. 2015

S přicházejícím jarem a teplým počasím, se přirozeně objevuje i poptávka po zahradním nábytku a nebo zkrátka po nábytku, který je určen obytnému exteriéru. Na co byste neměli zapomenout? Dejte si pozor na záruční list a na ošetřovací prostředky!

Rostlina dne

Hrachor vonný

Hrachor vonný

Hrachor vonný je jednoletá bylina s listy zakončenými úponkou. Květy jsou velké bílé, růžové a červenavé až fialové.

Primárním zájmem každého zákazníka při koupi jakéhokoliv, tedy dřevěného, plastového či kovového zahradního nábytku, by mělo být ověření dokumentace takového výrobku, respektive jeho záručního listu. V záručním listě pak musí být doslovně uvedeno, že nábytek je určen pro venkovní použití a že název „zahradní nábytek“ není jen matoucím „vlastním jménem“ nábytku, ale že se opravdu jedná o nábytek, který může zmoknout, který snese vlhkost, zimu a jiné nepřízně počasí.

Kupujete zahradní nábytek? Způsob ošetřování a údržby

Dále je více než vhodné, aby v průvodní dokumentaci byl uvedený způsob ošetřování a údržby takového nábytku. Obytný exteriér je jiné prostředí, než prostředí obývacího pokoje a pokud už vynaložíte někdy i nemalé částky na pořízení třeba dřevěného nábytku vyrobeného navíc z exotických dřevin, tak je dobré, aby z takové investice měl uživatel užitek déle, než několik měsíců letní sezóny.

Zahradní nábytek - velká inspirativní fotogaleriezahradní nábytek inspirace fotogalerie  

 

Kupujete zahradní nábytek? Upozornění:

Se způsobem ošetřování a zmíněným záručním listem a případnou oprávněností reklamace pak také souvisí jedna důležitá skutečnost. Může se totiž stát, že průvodní dokumentace a možnosti reklamace výrobku budou takříkajíc postaveny na nutnosti používání jen těch ošetřovacích přípravků, různých vosků a krémů atd., které jsou de fakto dodávány stejným  výrobcem, jako nábytek. Může se stát, že výrobce bude ručit za fungování výrobku jen pokud si u něj zájemce o výrobek nakoupí ještě další produkty. Je to sice v jistém smyslu právně napadnutelné, ale rozhodně bude příjemnější, než trávit čas u soudu, pořídit se tedy uvedené ošetřovací prostředky a nebo se poohlédnout po jiném, transparentnějším prodejci.   
 

Redakce
Foto Kettler, Hartman a archiv redakce, flickr.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

23. 04. 2015 Reagovat
Petr Kratochvíl: Ale rozhodnout se musíš sám.
15. 04. 2015 Reagovat
Michal Nejedlý: Dobrý den, článek sice odkazuje na dřevěný zahradník nábytek, nabytek z masivu nebo kovový nábytek, ale máte někdo zkušenosti z ratanem? Začíná jaro a rád bych investoval do zahrandího nábytku a ze všech stran slyším ratan. Díky
15. 04. 2015 Reagovat
Petr Kratochvíl: Proč ratan? To je jednoduchý je pružný a dobře se s ním pracuje a hlavně je odolný, proto se využívá jako materiál na nábytek. Já sám mám nábytek z umělého ratanu a jse s ním spokojený, žádný počasí ho "nezlomí"
16. 04. 2015 Reagovat
Michal Nejedlý: Mohl byste mě odkázat na nějakou firmu, která s ratanem pracuje a má kvalitní nábytek? Ať koupím dobře?
20. 04. 2015 Reagovat
Petr Kratochvíl: Tak na trhu je nábytek z těch velkejch obchodáku, ten určitě nebrat! Ratan není kvalitní a jedou hodně na cenu, pak teakshop a terassa.cz tady z těch dvou firem bych se spíš přiklonil k terasse.cz má od nich nábytek , ale i přesto mi teakshop nenabdíl to, co terassa.cz.
21. 04. 2015 Reagovat
Michal Nejedlý: A co konkrétně? Koukám na oboje a mají tam zajímavý věci.
23. 04. 2015 Reagovat
Petr Kratochvíl: Tak nábytek z terassy nemusíte montovat, a ratan je prostě kvalitní- zasílají vzorky, takže všechno si můžete osahat, což je výhoda. A pak ty potahy, nesáknou vodu, a celkově i design se mi líbí víc, mjají to propojený i s dalším sortimentem.
24. 04. 2015 Reagovat
Michal Nejedlý: Díky porovná si oboje, ale pro tu terassu jsi mě nadchnul.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha