Letní relax s novým zahradním nábytkem

Letní relax s novým zahradním nábytkem

Zahradní nábytek, vydáno 30. 06. 2014

Vždy před začátkem nové zahradní sezóny se předhánějí dodavatelé na našem trhu s novou nabídkou zahradního nábytku a někdy je doslova těžké se v této nabídce orientovat. Abyste si s novým zahradním nábytkem užívali v sezóně příjemné chvíle a pohodlně se vám na něm relaxovalo, je dobré vědět, z čeho všeho je možné vybírat a na co se při nákupu zahradního nábytku zaměřit. My vám s tím pomůžeme.

Rostlina dne

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Ginkgo biloba, jinak také Jinan dvoulaločný, je opadavý strom, který se na během podzimu barví ze zelené do žluté. Jinan...

V prvé řadě je třeba rozhodnout o tom, kolik místa z vaší zahrady, terasy či balkonu může takový sezónní nábytek zabírat. Dalším kritériem při výběru bude jistě to, kolik času jste schopni a ochotni věnovat údržbě zahradního nábytku anebo to, zda máte či nemáte domácí mazlíčky, kteří by se s vaším novým zahradním nábytkem mohli potýkat a případně ho i ničit. Také barva a materiál tento výběr mohou výrazně ovlivnit. A v neposlední řadě je tu finanční otázka.

A jaký nábytek se hodí na balkon? Vzhledem k omezeným prostorovým možnostem je třeba vybírat na balkony nábytek menší, skladný anebo rovnou skládací. Pro tyto prostory mohou být ideální jak stohovací židle, křesla, anebo speciální balkonové sety složené například z půlkruhového skládacího stolu a 2 skládacích židlí. Veškerý takovýto nábytek vám pomůže šetřit místo při uložení. Samostatně prodejné jsou půlkruhové balkonové stolky vyráběné z oceli, kdy je konstrukce ošetřována například bílým práškovým lakem. Takové stolky se dají pohodlně zavěsit na okraj balkonu a přišroubovat. Váží okolo 5 kg a jejich maximální rozměr je 70 cm. Pořídit si můžete i balkonový slunečník, který má ergonomicky tvarovaný design.

Na slunci je příjemně, ale přemíra slunečního záření může škodit, a to nejen vám, ale i vašemu zahradnímu nábytku. A s tím je třeba počítat a pořídit si včas na léto takové vybavení, které vás před sluníčkem také ochrání. Nejen slunečníky, markýzy anebo zahradní pavilóny jsou tu pro pohodlí a stín, ale rovněž velký výběr je i mezi zahradními houpačkami, které díky přistínění poskytnou dostatečný úkryt před žhnoucím letním sluncem. Nově se dostávají do nabídky i houpací lehátka se stříškou, která v robustní konstrukci kombinují plast, textilii a polyester využitý na stříšku. Jste-li milovníky slunění a opalování, pak jistě přivítáte širokou nabídku zahradních lehátek z oceli nebo aluminia s textilními potahy, ať již ve skládacím provedení, v decentních i pestrých barvách anebo s nastavitelnými opěrkami či polohovacím nastavením zad. 

Kombinovatelný sezónní nábytek je současný trend. Chcete-li si sestavit zahradní nábytek podle vašich představ, není to žádný problém. Kombinace materiálů a různých designů nábytku jsou momentálně in. Je to trend, který se stále více objevuje i u interiérového nábytku. Takže se nebojte kombinovat, půjdete s dobou.

Vyberete-li si vhodný zahradní nábytek pro váš venkovní prostor, život na zahradě nebo i na balkoně či terase si jednoduše zamilujete!

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: walmart.com, keenerboy.com, gardenfurniturecentre.co.uk, outdoorfurnitureideas.com.au, moyuc.com, houzz.com, lakelandmills.com, dutchcrafters.com, paulrich.com, homedit.com, alaxus.ch, m oderndesignideas.com, greenacres.info, quakerrose.com, quatacrazynight.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha