Netradiční zahradní nábytek

Netradiční zahradní nábytek

Zahradní nábytek, vydáno 25. 05. 2015

Až přijdou ty pravé první letní sluneční paprsky, nenechte je čekat a přivítejte je přímo na vašem novém zahradním nábytku třeba právě uprostřed vaší zahrady, nebo na terase. Užijte si pohodu v rytmu slunečních paprsků, kde vám toho nejlepšího společníka bude dělat třeba právě pohodlné zahradní lehátko na kolečkách, které si budete moci jednoduše otáčet přesně ve směru slunečních paprsků.

Rostlina dne

Fazol šarlatový

Fazol šarlatový

Fazol má až čtyři metry dlouhou, nevětvenou, hustě olistěnou lodyhu. Listy jsou dělené. Květy fazolu jsou bílé,...

 

Obchody, zahradní centra, nábytková centra i internet jsou plné klasických typů zahradního nábytku, ať už ze syntetického ratanu nebo s hliníkovou konstrukcí, stabilní nebo polohovatelné, ale co když chcete mít na zahradě nebo terase nábytek, který není k vidění v každé druhé zahradě? Pro inspiraci vám dnes přinášíme výběr netradičního zahradního nábytku, jehož základ tvoří třeba právě klasické materiály, jako jsou dřevo nebo kov, ale v netradičním funkčním zpracování.

Zahradní nábytek neobvyklých tvarů a typů si navíc můžete sestavit přesně podle svých představ a potřeb. Můžete si jej také nechat vyrobit na zakázku třeba u místního kováře anebo řezbáře. Také na nejrůznějších bazarech zahradního nábytku si možná vyberete nějaké zajímavé kousky, které vás osloví a vy si je už pak doma přikrášlíte k obrazu svému. Bude to chtít třeba jen smirkový papír, barvu na kov a pár šikovných rukou a bude to!

Kombinace materiálů a různých designů je navíc velmi trendy, kombinování se tedy v žádném případě nemusíte bát. Inspiraci můžete čerpat z rustikálního francouzského nábytku Al fresco, který skvěle zapadá do oblasti Provence. Rustikální dřevěné stoly jsou základem. Mnohdy křehce působící židličky poskytnou příjemnější posezení, pokud je opatříte stylovými sedáky. 

 

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: gardentherapy786.blogspot.com, hkliving.nl, classiccasualhome.com, etsy.com, myhomeideas.com, pinterest.com, outdoorideas.blogspot.ca, boiseriec.blogspot.itcaileyjordanhouse.tumblr.com, tremainemerrill.bairdwarner.com, laurenconrad.commycountryliving.tumblr.com, aretis.tumblr.com, myinnerlandscape.tumblr.com, m.marieclairemaison.com, casatreschic.blogspot.com.au, homenbuch.com, rinfretltd.designshuffle.com, srta-pepis.tumblr.com, homeadore.com, flickr.com, habituallychic.blogspot.co.nz, apartmenttherapy.com.


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha