Nové tipy na venkovní posezení – tentokrát v rustikálním stylu

Nové tipy na venkovní posezení – tentokrát v rustikálním stylu

Zahradní nábytek, vydáno 07. 02. 2014

Někdy se to přihodí tak, že i uprostřed zimy bychom si mohli dopřát posezení venku. A proč také ne! Když vysvitne na pár hodin sluníčko a my máme prostor i čas, strávit tu příjemnou hodinku či dvě, můžeme klidně pobýt na terase u domu, na zahradě, či případně na lodžii nebo si zajet na chatu, nadýchat se čerstvého vzduchu. A pokud si venkovní posezení přece jen raději necháte až na léto, můžete o něm přemýšlet a spřádat plány nad novými návrhy, které vám dnes přinášíme.

Rostlina dne

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholany) jsou opadavé nebo stálezelené keře či stromy. Dorůstají výšky od 2 m do 26 m. Pro magnólie jsou...

Venkovní posezení si může vytvořit každý podle sebe, svých potřeb, přání a představ. My jsme se rozhodli nabídnout vám dnes přehlídku venkovního posezení v rustikálním stylu. Dá se říct, že tento styl je stylem maximální pohody a uvolněnosti. Takový styl vyhovuje jistě většině z nás. Kdy by se měl člověk cítit nejpohodlněji? No přece tehdy, když odpočívá, v klidu a ve svém, nikým a ničím nerušen. Může se věnovat zábavě s přáteli, svým dětem či vnoučatům, svým zálibám a koníčkům. To je to, co člověka nabíjí energií na další dny a týdny.
 
Pro rustikální styl je charakteristický proutěný nebo dřevěný nábytek, na hrubo opracované dřevěné trámoví, stylové svícny a lucerny, textil – ubrusy a polštáře, mohutné prosívané sedáky, které zajistí maximální pohodlí při sezení nebo ležení. A jako doplňky skvěle poslouží například paroží jako věšák na šatstvo, pařez jako miniaturní stoleček a například břidlicové desky jako podložka pod svíčky, které si můžete pro navození příjemné atmosféry rozsvítit rovnou ve větším počtu, ať na sebe lépe vidíte.

Zkrátka a dobře není nad posezení na čerstvém vzduchu, ať už na zahradě, na kryté či otevřené terase anebo pod pergolou na chatě či chalupě. K takovému společnému posezení patří neodmyslitelně i krb nebo gril. Rekreační atmosféru takového místa významně ovlivní přímý výhled do krajiny nebo alespoň na zahradu. Dobře se bude sedět i v jednoduchém otevřeném domě s prosklenou stěnou a terasou orientovanou do přírody. Vždy je ideálním místem takový dům či domek, který je citlivě vsazený do okolního prostředí. Ovšem, že k nejhledanějším rekreačním objektům vždy patřily a budou patřit historické chalupy nejrůznějších typů.

Takže se nechejte inspirovat naší dnešní fotogalerií u článku a vybírejte to ideální venkovní posezení pro vás.
 
Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, gnibo.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

23. 04. 2014 Reagovat
Petra: moc se mi líbí tenhle rustikální styl, také bych chtěla něco podobného do zahrady.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha