Pořídíte si zahradní bar?

Pořídíte si zahradní bar?

Zahradní nábytek, vydáno 22. 07. 2010

Móda domácích barů zasáhla i obytné zahrady. Také venku na vzduchu je někdy nejpříjemnější relaxovat při sklence na vysoké barové židli. A tedy v zahradním baru. Tento specifický nábytek se dnes už vyskytuje v široké nabídce a je samozřejmě i přizpůsobený rozmarům počasí jako kterýkoliv jiný zahradní nábytek. Jaká je nabídka zahradních barů u nás a ve světě?

Rostlina dne

Rozrazil

Rozrazil

Jsou to rostliny rozšířené převážně v Holarktidě, kde v mnoha druzích rostou v mírném a subtropickém podnebném pásu a v...

Luxusní zahradní bar vypadá třeba jako prodejní stánek nebo i malá plážová taverna. Vybrat si ale můžete jen barové stolky a židle a bar vytvořit ve své stávající pergole či altánu. K postavení přímo do terénu bez přístřešku je určen rozevlátý barový pult organického tvaru \"Grande Croisière\" od společnosti Deckline.com. Designový bar v kombinaci polyesteru a kovu lze vybírat z několika kombinací - od námořnického vzhledu až po efektní černé provedení.   

TIP: Protože barové židle jsou vysoké a tedy méně stabilní, je důležité vybrat v zahradě pro zahradní bar to správné místo. Nejbezpečnější je plocha z dřevěných nebo dřevoplastových palubek, případně dlažba. Nevadí ani podklad z písku nebo trávník, máte-li ale v úmyslu postavit bar na ně, plocha musí být dokonale rovná a nohy židlí široké.

Umělý ratan v méně obvyklém uplatnění

Módní umělý ratan (wicker) designéři uplatňují na pravoúhlých tvarech zahradního baru v černé barvě. Tento zahradní bar má své vlastní zastínění a držáky na sklenky pod stříškou. Naleznete v prezentaci firmy atmosphera.biz. Velmi elegantní ratanový barový pult se židličkami Henley od výrobce Cane-line zase hledejte na adrese jvpohoda.cz.
Pořídíte si zahradní bar?
Jednoduché a přirozené

V jemných přírodních okrových tónech, které se velmi dobře dají sladí s okolím, je pojednán malý zahradní bar od jardinsaboutdumonde.com. Sestavu tvoří jednoduchá vysoká dřevěná stolička a rovněž jednoduchý pult. Zajímavé ozvláštnění představuje vertikální zakrytí přední stany pultu efektní balzovou rohoží.

Zahradní bar v různých cenových relacích

Au.mex. cz nabízí barový stolek se židličkami za 3,5 tisíce korun. Nábytek je dřevěný, ošetřený olejem. Dražší, luxusní teakový barový pult s názvem Garden Bar prodává firma shop-y.cz nebo také pekny-zahradni-nabytek.cz. V ceně těsně pod 20 000 korun pořídíte uzavírací barový pult, v kterém se po otevření objeví poličky a přihrádky na všechno, co barman ke své práci potřebuje.

O dalším zahradním nábytku si přečtěte v článku Zahradní pohovka-nezbytnost v luxusní zahradě.

Alena Jansová
Foto: Honeymoon, free-line.nl,  deckline.com, atmosphera, jardinsaboutdumonce.com​


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha