Pořídíte si zahradní bar?

Pořídíte si zahradní bar?

Zahradní nábytek, vydáno 22. 07. 2010

Móda domácích barů zasáhla i obytné zahrady. Také venku na vzduchu je někdy nejpříjemnější relaxovat při sklence na vysoké barové židli. A tedy v zahradním baru. Tento specifický nábytek se dnes už vyskytuje v široké nabídce a je samozřejmě i přizpůsobený rozmarům počasí jako kterýkoliv jiný zahradní nábytek. Jaká je nabídka zahradních barů u nás a ve světě?

Rostlina dne

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Ginkgo biloba, jinak také Jinan dvoulaločný, je opadavý strom, který se na během podzimu barví ze zelené do žluté. Jinan...

Luxusní zahradní bar vypadá třeba jako prodejní stánek nebo i malá plážová taverna. Vybrat si ale můžete jen barové stolky a židle a bar vytvořit ve své stávající pergole či altánu. K postavení přímo do terénu bez přístřešku je určen rozevlátý barový pult organického tvaru \"Grande Croisière\" od společnosti Deckline.com. Designový bar v kombinaci polyesteru a kovu lze vybírat z několika kombinací - od námořnického vzhledu až po efektní černé provedení.   

TIP: Protože barové židle jsou vysoké a tedy méně stabilní, je důležité vybrat v zahradě pro zahradní bar to správné místo. Nejbezpečnější je plocha z dřevěných nebo dřevoplastových palubek, případně dlažba. Nevadí ani podklad z písku nebo trávník, máte-li ale v úmyslu postavit bar na ně, plocha musí být dokonale rovná a nohy židlí široké.

Umělý ratan v méně obvyklém uplatnění

Módní umělý ratan (wicker) designéři uplatňují na pravoúhlých tvarech zahradního baru v černé barvě. Tento zahradní bar má své vlastní zastínění a držáky na sklenky pod stříškou. Naleznete v prezentaci firmy atmosphera.biz. Velmi elegantní ratanový barový pult se židličkami Henley od výrobce Cane-line zase hledejte na adrese jvpohoda.cz.
Pořídíte si zahradní bar?
Jednoduché a přirozené

V jemných přírodních okrových tónech, které se velmi dobře dají sladí s okolím, je pojednán malý zahradní bar od jardinsaboutdumonde.com. Sestavu tvoří jednoduchá vysoká dřevěná stolička a rovněž jednoduchý pult. Zajímavé ozvláštnění představuje vertikální zakrytí přední stany pultu efektní balzovou rohoží.

Zahradní bar v různých cenových relacích

Au.mex. cz nabízí barový stolek se židličkami za 3,5 tisíce korun. Nábytek je dřevěný, ošetřený olejem. Dražší, luxusní teakový barový pult s názvem Garden Bar prodává firma shop-y.cz nebo také pekny-zahradni-nabytek.cz. V ceně těsně pod 20 000 korun pořídíte uzavírací barový pult, v kterém se po otevření objeví poličky a přihrádky na všechno, co barman ke své práci potřebuje.

O dalším zahradním nábytku si přečtěte v článku Zahradní pohovka-nezbytnost v luxusní zahradě.

Alena Jansová
Foto: Honeymoon, free-line.nl,  deckline.com, atmosphera, jardinsaboutdumonce.com​


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha