Přízemní designová zahradní lehátka

Přízemní designová zahradní lehátka

Zahradní nábytek, vydáno 30. 07. 2010

Jedním ze současných módních směrů zahradního designu jsou nízká "přízemní lehátka", která se využívají hlavně kolem bazénů, ale také na terasách a využití najdou kdekoliv jinde v zahradě, třeba v zátiší obklopeném květinami. Jsou taková lehátka praktická, nebo je to jenom módní výstřelek?

Rostlina dne

Ploštičník

Ploštičník

Ploštičníky patří mezi trvalky. Většina odrůd dosahuje výšky 1,20m až 1,8m . Co do velikosti je za rekordmana považován...

Zajímavá atypická superlehátka - ergonomicky tvarované a dokonalé skořepiny - poutají v zahradě pozornost a dobře se v nich odpočívá. O poznání hůře se z nich vstává, ale tím jejich nevýhody končí. Nejsou asi vhodná pro seniory, a také pokud vás pobolívají achilovky nebo kolena, tomuto zajímavému trendu v jeho jednoduchém provedení raději odolejte a nepodlehněte. Anebo se poohlédněte se po stejných, ale sofistikovanějších a také dražších variantách - taková zahradní lehátka se totiž jenom tak \"přízemně\" tváří. Ve skutečnosti je v nich ukryto dokonalé automatické polohování a hlavně ukrývají nožičky, takže se dají rychle zvýšit na úroveň běžné postele, což uvítá mnoho uživatelů.

Přízemní designová zahradní lehátka
TIP:  Společnost nabytek-teakovy.cz prodává stohovatelná lehátka v různých barvách (korálové, žluté, capuccino - viz foto) s názvem Kahuna za 16,5 tisíce korun. Tato zahradní lehátka s hliníkovou konstrukcí můžete ovládat přímo vleže: disponují polohováním hydraulickým pístem. A protože mají výklopné nohy, nemusíte ležet jenom u země, ale dovolují ještě další dva různé způsoby nastavení. Rám je vypletený polyetylenovou matnou nití a pod potahem se ještě navíc skrývá poměrně prostorný úložný prostor na polštáře, deku nebo knížku.
​Snížená zahradní lehátka vypadají dokonale

Tento módní typ snížených zahradních  lehátek víceméně ovládly odolné plasty a sklolamináty v zajímavých barvách, které samozřejmě musejí být odolné vůči UV záření. I tady se ale uplatní v poslední době všudypřítomný umělý ratan, který tak krásně  umí vykroužit křivky podhlavníku i ergonomické prohnutí zad. Trochu spartánštější se zdají a také jsou lehátka dřevěná - na jednoduché dřevěné rošty si většina uživatelů asi přehodí polštáře nebo měkkou deku.
 
O variantě zahradních lehátek - zahradních postelích - si přečtěte v článku Loungers - dokonalé zahradní lehátko.

Alena Jansová

Foto: archiexpo, sawit, archiv autorky


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha