Servírovací  stolek nebo vozík?

Servírovací stolek nebo vozík?

Zahradní nábytek, vydáno 23. 07. 2010

Při stolování na zahradě nebo terase je nejúnavnější přinášení a uklízení jídel a nádobí; vracet se pořád pro drobnosti do domu není nic příjemného. Pomoci může jednoduchá věc: zahradní servírovací stolek, někdy se také prodává pod názvem servírovací vozík. Vejde se na něj úplně všechno, co je potřeba a tak se servírování a finální úklid odbude pěkně najednou. Pokud tedy nemáte do zahrady schody, podívejte se, co je na trhu v tomto segmentu nového.

Rostlina dne

Čemeřice

Čemeřice

Čemeřice je stálezelená trvalka, vysoká až 60 cm. Její velké, miskovité květy jsou bílé, zelené, purpurové nebo karmínově...

Servírovací stolky a vozíky se dají dokonale sladit se zahradním jídelním nábytkem, ale i třeba s lehátky, křesílky a stolky u bazénu. Společnost Grapa svými zahradními \"dvoupodlažními\" servírovacími stolky Monterey, Fontenay a Rochester například vsadila na elegantní nadčasovou klasiku. Tyto dřevěné stolky mají zásuvky, schránky a úložné spodní desky.
Servírovací stolek čtyřikrát jinak

Servírovací stolek
z bílého borového dřeva bez povrchové úpravy vyniká jednoduchostí. Můžete ho lazurovat na jakoukoliv barvu. Pokud jej natřete včelím voskem nebo olejem, dřevo poněkud ztmavne a vynikne jeho kresba. Tento skládací stolek prodává nabytek.i-nakupy.cz. Servírovací stolek od firmy Unopiu.com jakoby si vzal inspiraci od dávných dřevěných trakařů: za černá madla se uchopí, zvedne a odjede se s ním na určené místo. Po sklopení se pak hned přestane tvářit jako vozík a vezme na sebe podobu seriozního nízkého stolku; také díky své kvalitní dřevěné desce. Veselý a nápadný žlutý servírovací vozík z hliníkových trubek rozhodně upoutá pozornost a výborně se hodí do zahrady. Svou barvou jakoby byl přímo určen k tomu, aby vozil třeba citronovou zmrzlinu nebo oranžádu. U firmy Dreveny-zahradni-nabytek.eu hledejte v sekci servírovací stolky - pojízdné. Dřevěné servírovací stolky tady stojí necelé 2,5 tisíce korun.
​TIP: Jídlo ale můžete na zahradu servírovat také extravagantně, když je například přivezete nikoliv na servírovacím stolku, ale na opravdovém zahradním vozíku se čtyřmi koly. Třeba na takovém, jaký prodává belgická společnost Tradewinds. Ačkoliv vozíky vypadají bytelně, jsou velmi lehké, vyrobené z hliníku a polyesteru. 
Servírovací  stolek nebo vozík?
O jiném zahradním nábytku si můžete přečíst v článku Dokonalé křivky - to je moderní zahradní nábytek.

Alena Jansová
Foto: nabytek.i-nakupy.cz, Unopiu, Grapa, Tradewinds


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

12. 12. 2017 Reagovat
Žofie4: Mě se zase osvědčil stolek na ven tenhle https://www.houpanicko.cz/houpanicko-cz/eshop/40-1-Zahradni-stolky/0/5/98-Servirovaci-stolek-z-akatoveho-dreva. Dá se výborně přesouvat a není vůbec těžký.
05. 06. 2017 Reagovat
Lenka787: stabilní servírovací stolek jsem si koupila v Mountfieldu, je skvělý při grlovačkách a garden párty, kámoška ho zas používva jako dekorační stoleček v zahradě, má na něm uložené květiny https://www.letakomat.cz/mountfield/nabidka-grilovani-0/?page=7#preview

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha