Tradiční zahradní nábytek Adirondack a New England

Tradiční zahradní nábytek Adirondack a New England

Zahradní nábytek, vydáno 16. 08. 2010

Klasický, velmi tradiční nábytek zaujme svým vzhledem v každé zahradě. Vyzařuje z něj solidnost, klid a pohodlí a při pohledu na něj máme pocit, že jsme se ocitli někde na verandě domu v Nové Anglii počátkem 20. století. Z východu USA tento nábytek také opravdu pochází, jak už jeho název napovídá.

Rostlina dne

Sakura (Třešeň japonská)

Sakura (Třešeň japonská)

​Sakura (Třešeň japonská, Třešeň sakura) je strom dosahující výšky 3 - 7 m. Sakury jsou rozmanité a tak sáhnout můžeme od...

S řadou moderního a přece tradičního zahradního nábytku přišla forma Royal Botania z Atverp. Inspirací při navrhování řady zahradního nábytku New England byla pro návrháře firmy Royal Botania židle Adirondack, vymyšlená a vyrobená mužem jménem Thomas Lee v roce 1903. Tehdy ji navrhl pro svůj letní dům ve Westportu ve státě New York. Royal Botania chtěla trochu zmodernizovat tento klasický design a proto přizvala designéra Pierre Stelmaszyka. Ten vybalancoval estetickou stránku nábytku, zvýšení užitné hodnoty, funkčnosti a propracování.

Řada New England a její barevné variace

Sestava New England od Royal Botania zahrnuje nízký stoleček, šikmou podnožku, křeslo, dvojkřeslo a houpací křeslo. Na výběr jsou barvy bílá, béžová, olivě zelená a červená. Dvojkřeslo se také vyrábí s polstrováním.
 

Zahradní nábytek - velká inspirativní fotogaleriezahradní nábytek inspirace fotogalerie 

Kde se informovat a nakupovat

Informace o sérii New England z  cedrového dřeva naleznete na adrese výrobce - na royalbotania.com. Firma má dealery o celém světě - nejblíže prodávají tento zahradní nábytek rakouské a německé firmy; na webových stránkách royalbotania.com naleznete jejich seznam. Jinak křesla klasického typu Adirondack pořídíte třeba také na adrese teakovynabytek.cz. Křeslo tady vyjde na 24 570,- Kč, dvojkřeslo koupíte za 34 560,- Kč, stoleček za 6410,- Kč. Nábytek naleznete také na různých zahraničních internetových obchodech, např. na kotulas.com můžete mít židli za 60 USD, v nabídce jsou i houpací křesla. Meier.com prodává Adirondack bezúdržbová křesla z recyklovaného plastu v různých barvách (bleděmodrá, žlutá, zelená, červená...) od 269 USD. Ceny porovnejte na bizrate.com. Zajímavosti o židli Adirondack si přečtěte na adrese adirondackchairs.com.

TIP: Výroby křesel ze smrkového masivu podle amerického vzoru se chopili také domácí truhláři a křesla nabízejí na internetu.


O dalším zahradním nábytku čtěte v článku Přízemní designová zahradní lehátka.

Alena Jansová
Foto: Royal Botania


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha