Tradiční zahradní nábytek Adirondack a New England

Tradiční zahradní nábytek Adirondack a New England

Zahradní nábytek, vydáno 16. 08. 2010

Klasický, velmi tradiční nábytek zaujme svým vzhledem v každé zahradě. Vyzařuje z něj solidnost, klid a pohodlí a při pohledu na něj máme pocit, že jsme se ocitli někde na verandě domu v Nové Anglii počátkem 20. století. Z východu USA tento nábytek také opravdu pochází, jak už jeho název napovídá.

Rostlina dne

Čimišník

Čimišník

Zcela nenáročný vzpřímený keř. Obvykle kvete žlutě. Jen Caragana jubata červenavě bílými květy. Jeho domovinou je Asie a...

S řadou moderního a přece tradičního zahradního nábytku přišla forma Royal Botania z Atverp. Inspirací při navrhování řady zahradního nábytku New England byla pro návrháře firmy Royal Botania židle Adirondack, vymyšlená a vyrobená mužem jménem Thomas Lee v roce 1903. Tehdy ji navrhl pro svůj letní dům ve Westportu ve státě New York. Royal Botania chtěla trochu zmodernizovat tento klasický design a proto přizvala designéra Pierre Stelmaszyka. Ten vybalancoval estetickou stránku nábytku, zvýšení užitné hodnoty, funkčnosti a propracování.

Řada New England a její barevné variace

Sestava New England od Royal Botania zahrnuje nízký stoleček, šikmou podnožku, křeslo, dvojkřeslo a houpací křeslo. Na výběr jsou barvy bílá, béžová, olivě zelená a červená. Dvojkřeslo se také vyrábí s polstrováním.
 

Zahradní nábytek - velká inspirativní fotogaleriezahradní nábytek inspirace fotogalerie 

Kde se informovat a nakupovat

Informace o sérii New England z  cedrového dřeva naleznete na adrese výrobce - na royalbotania.com. Firma má dealery o celém světě - nejblíže prodávají tento zahradní nábytek rakouské a německé firmy; na webových stránkách royalbotania.com naleznete jejich seznam. Jinak křesla klasického typu Adirondack pořídíte třeba také na adrese teakovynabytek.cz. Křeslo tady vyjde na 24 570,- Kč, dvojkřeslo koupíte za 34 560,- Kč, stoleček za 6410,- Kč. Nábytek naleznete také na různých zahraničních internetových obchodech, např. na kotulas.com můžete mít židli za 60 USD, v nabídce jsou i houpací křesla. Meier.com prodává Adirondack bezúdržbová křesla z recyklovaného plastu v různých barvách (bleděmodrá, žlutá, zelená, červená...) od 269 USD. Ceny porovnejte na bizrate.com. Zajímavosti o židli Adirondack si přečtěte na adrese adirondackchairs.com.

TIP: Výroby křesel ze smrkového masivu podle amerického vzoru se chopili také domácí truhláři a křesla nabízejí na internetu.


O dalším zahradním nábytku čtěte v článku Přízemní designová zahradní lehátka.

Alena Jansová
Foto: Royal Botania


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha