Zahradní houpačka může být originální

Zahradní houpačka může být originální

Zahradní nábytek, vydáno 04. 08. 2010

Jsou lidé, kteří sní o velké zahradní houpačce se stříškou. A dokonce si pořizují zahradu proto, aby houpačku na ní do stínu stromů a vůně květin postavili. Houpačka je pro ně synonymem té správné zahrady a lenošení na houpačce je ten správný odpočinek. Nic proti tomu. Měla by se ale dobře vybrat - aby vzhledem zapadla do zahrady, dobře se udržovala a byla co nejpohodlnější.

Rostlina dne

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholany) jsou opadavé nebo stálezelené keře či stromy. Dorůstají výšky od 2 m do 26 m. Pro magnólie jsou...

Na našem trhu najdete v zásadě dva druhy těchto závěsných houpaček: dřevěné a trubkové. Součástí těch druhých je vždy polstrování, dřevěné houpačky vynikají přiznaným dřevem sedadla, na který se ale samozřejmě také polstry dají připevnit. Zápor zavěšené houpačky někdy může být v tom, že menší osoby okraj sedadla tlačí zespoda do stehen; nohy si není kam opřít. Při výběru tudíž dejte dobrý pozor na přední zakončení sedáku - mělo by být měkce do oblouku, neberte ostrý okraj. Problém ale mohou vyřešit vždycky měkké polštáře či sedáky. Na adrese zahradnicentrumvrkoc.cz najdete houpačky z kovový trubek s příjemným polstrováním v mnoha dezénech.

TIP: Chcete-li něco originálního, můžete se poradit s uměleckým kovářem, který vám vyrobí zahradní houpačku tepanou, vzhledově příbuznou s vaší zahradní treláží, kovovou fontánkou, tepanou brankou nebo jinými zahradními prvky.

Zahradní houpačka může být originální
Na co dát ještě pozor při výběru

Zahradní houpačka
je tedy převážně vypolstrovaná a také její stříšku tvoří nejčastěji textilie. A právě na kvalitu tkanin se informujte: střecha má být z materiálu odolávajícímu dešti a UV záření. Polstry také musejí odolávat paprskům, měly by být v nešpinivé úpravě, impregnované proti plísním, potu a zpuchření.

TIP: Příjemnou variantou je jiná koncepce zahradní houpačky, sestávající ze dvou protilehlých lavic. Mezi nimi je podlážka, takže o dokonalé pohodlí je postaráno;, nikomu nohy nemusejí viset ve vzduchu. Navíc nabízí příjemnou možnost konverzace s protějškem za klidného pohupování. Také pro děti je tahle houpačka vynikající a mají ji v oblibě. Houpačku s podlážkou a dvěma lavicemi nabízí deltasvratka.cz ​
​Inspirujte se v zahraničí

Chcete mít ale něco neokoukaného? Zahradní houpačku celou z ratanu s názvem Ocean představuje na svých stránkách společnost Alexander Rose (alexander-rose-france-com). Typ Balancelle pochází zase od firmy vlaemynck.com. Countrycustomfurnishing. nabízí dřevěné perforované houpačky ve viktoriánském stylu. Ať už ale vyberete jakoukoliv zahradní houpačku, nezapomeňte ještě na to, že musí splňovat požadavky na bezpečnost podle norem EU.

O jiných houpačkách čtěte v článku s názvem Houpací zahradní extravagance.

Alena Jansová
Foto: ratan-klub.cz, vlaemynck.com frama.it (béžová) archiexpo, alexander rose, houpacka.cz, cane-line, countrycustomfurnishing.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

24. 09. 2018 Reagovat
Pajka: taky mám rád kvalitní houpačky ze dřeva, které jsou originální..například tahle se mi moc líbí- https://www.nabytekmirek.cz/houpaci-kresla-zavesne/381-drevene-houpaci-kreslo-do-zahrady.html Tak co na ni říkáte? Skutečně stylová a vyrobená samozřejmě z masivního dřeva..
25. 03. 2018 Reagovat
Bára: Tak ty vypadají fakt luxusně, ale nevím, kde byste takovou sehnali. Možná tak nechat udělat na míru. My si na letošní sezónu koupili tuto - https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/houpacky/zahradni-houpacka-8078-new-2018-o1vmv - tak jsem zvědavá, jak dlouho nám vydrží, ale působí fakt stabilně a odolně, tak předpokládám, že ji budeme mít ještě dlouho.
08. 03. 2018 Reagovat
Sami: To je právě otázka. Myslím si, že ale houpačka vydrží dost dlouhou dobu. Osobně jsme měli jednu asi deset let, až pak se začala trhat. Nicméně to není na závadu, dá se ušít potah. Jako líbí se mi víc ty na tom houpáníčku ta Meru houpačka. No zkusím přemluvit manžela a uvidíme.
19. 02. 2018 Reagovat
Miriama: podle mě jsou uplně top houpací křesla na zavěšení- https://www.cenohit.cz/houpacky/kreslo-zavesne-technorattanowy-tenaga-plus-hneda/ Třeba tento model z ratanu je fakt krásný a hodil by se k nám domů dokonale..jen nevím, jestli se ta investice vyplatí..tedy mám podobný problém..fakt originální houpačky hlavně pro dospělé a pro větší děti
17. 10. 2017 Reagovat
Olga1: Tak trochu jsme si připlatili a pořídili https://www.houpanicko.cz/houpanicko-cz/eshop/0/0/5/90-Hollywoodska-houpacka-Meru a je opravdu luxusní a na naší zahradě se vyjímá.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha