Zahradní lavičky, křesla a houpačky z palet

Zahradní lavičky, křesla a houpačky z palet

Zahradní nábytek, vydáno 24. 02. 2014

Zajisté jste si všimli trendu posledních let v transformaci použitých materiálů, jako jsou například bedny a palety do krásných nábytkových kousků. Zvlášť pro zahradní využití jsou palety velmi vhodné. Není třeba ani velkých investic a navíc jako materiál pro kutily začátečníky jsou palety přímo skvělé.

Rostlina dne

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Ginkgo biloba, jinak také Jinan dvoulaločný, je opadavý strom, který se na během podzimu barví ze zelené do žluté. Jinan...

Pokud už vás nudí nábytek, který vídáte v každé druhé zahradě a chtěli byste něco opravdu originálního pro svou zahradu, paletový nábytek je pro vás to pravé. I když spousta lidí využije jako základ pro práci s paletami tentýž pracovní postup, pokaždé je na konci alespoň trochu jiný výsledek. Stačí, když někdo použije palety nové a někdo bude recyklovat ty staré. Další možností je palety barevně zpestřit a třeba každou jednotlivou laťku natřít jinou barvou. Ani růžové paletové křesílko jistě neuvidíte na každé zahradě.
 
Doslova vymazlené kousky, se kterými si jejich tvůrci dokonale vyhrají, je třeba umístit na důstojném a dobře viditelném místě, klidně i na luxusní terase před domem, hezky všem na očích, ať je vaše dílo dobře vidět!

V zahraničí paletový nábytek už dávno není jen krátkodobým hitem, ale patří již ke klasice. Spousta obchodníků se dokonce zaměřuje na prodej již hotového nábytku z palet, ale naše zlaté české ručičky volají po vlastní tvorbě, a tak proč se nepustit do nějakého hezkého zahradního kousku sami!

Omezovat se zdaleka nemusíte jen na zahradní lavky a křesla, stolky nebo klasické posezení, zkuste vytvořit třeba i příjemné poležení! Inspirovat se můžete ve fotogalerii u článku, kam jsme zařadili i nejednu zahradní houpačku nebo letní zahradní lůžko. To stačí zavěsit na silných lanech na pevný strom, opatřit pohodlnou matračkou a už se vám nebude chtít nikam ani na dovolenou!

Samozřejmě, že palety vám poslouží i pokud hledáte inspiraci k netradičnímu pěstování, zkuste třeba vertikální bylinkovou zahrádku z palet, anebo květinovou stěnu pro vaše originální zahradní posezení. Za opravdu rozumnou cenu a s minimálním výdajem energie můžete vytvořit klidně i zahradní domek, pokud si na to troufnete. Uspokojíte tím své nitro kutila a uděláte tak radost nejen sobě, ale i svým blízkým.


A my vám k tomu popřejeme hodně zdaru a radostných výsledků.  

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: dumpaday.com, pinterest.com, 1001pallets.com, behance.net, upcyclista.tumblr.com, palletfurnitureplans.com, bhg.com, etsy.com, palletfurniturediy.com, mydailyrandomness.com,theprettyblog.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha